Logo Miasta Śrem

Biesiada na rynku minęła

I już za nami! I Letnia Biesiada na Śremskim Rynku odbyła się, choć nie jak początkowo planowano w sobotę, ale w niedzielę 17 sierpnia. Przesunięcie terminu nastąpiło z powodu...

I już za nami! I Letnia Biesiada na Śremskim Rynku odbyła się, choć nie jak początkowo planowano w sobotę, ale w niedzielę 17 sierpnia. Przesunięcie terminu nastąpiło z powodu ulewnego deszczu przez cały sobotni dzień. Na szczęście jednak w niedzielę pogoda dopisała.
Śremski Ośrodek Kultury zapewnił wiele atrakcji. Biesiada rozpoczęła się śpiewająco. Na scenie wystąpiły dziewczyny ze Śremskiego Idola, które zaprezentowały swoje umiejętności wykonując przeboje polskie i zagraniczne. Poprzez stroje, makijaż i komiczne zachowanie dużo uśmiechu na twarzach wzbudzili szczudlarze. Pojawił się też kataryniarz - pan Tadziu, który poprzez dźwięki wydobyte ze swojego ponad 100 letniego instrumentu wprowadził słuchaczy w magiczny czas dawnych i niezapomnianych lat. Śremianie z zachwytem przyglądali się także występowi "Teatru na walizkach". Dowodem tego było nagrodzenie wrocławskiej grupy teatralnej gorącymi brawami. Dzieci mogły wziąć udział w happeningu plastycznym - najpierw malując rynek, później charakterystyczny samochód ŚOKu, który wieczorem został sprzedany podczas licytacji prowadzonej przez prezentera Radia Merkury - Pana Mariusza Kwaśniewskiego. Ostatecznie kolorowy Citroen został sprzedany za 380 zł.
O godzinie 19.00 odbyło się oficjalne otwarcie wyremontowanego rynku przez Burmistrza Śremu Pana Adama Lewandowskiego. Na biesiadę przybyli też śremski pływak pan Roman Bartkowiak oraz przedstawiciel współpracującego ze Śremem Bergen pan Hans Hermann Schmitz.
Przez cały czas trwania biesiady pracownicy urzędu wraz z radnymi miejskimi rozdawali pomarańczowe torby ekologiczne. Każda osoba pełnoletnia mogła złożyć podpis pod projektem ustawy zakazującej używania reklamówek, w zamian za co otrzymał torbę wielokrotnego użytku. Tego dnia udało się zebrać 641 podpisów.
Podczas biesiady można było skosztować tradycyjnych dań polskich, niemieckich i czeskich - gzika, golonka czy zupa gulaszowa cieszyły się popularnością wśród uczestników imprezy. Oprócz ogródków piwnych były też miejsca zabawy dla dzieci - dmuchany zamek, eurobungee, dorośli z kolei mogli kupić zabytkowe eksponaty na jarmarku staroci.
I Letnia Biesiada na Śremskim Rynku zakończyła się zabawą taneczną przy akompaniamencie zespołu Remo, która  trwała do późnych godzin wieczornych.

obrazek

obrazek

obrazek

obrazek

obrazek

obrazek

obrazek

 

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności