Logo Miasta Śrem

Burmistrz odznaczył złotych i diamentowych jubilatów

W czwartkowy wieczór 22 listopada 2007 roku w Auli im. Jana Pawła II w Śremie Pan Adam Lewandowski Burmistrz Śremu tradycyjnie spotkał się z Jubilatami, którzy obchodzili w tym roku...

W czwartkowy wieczór 22 listopada 2007 roku w Auli im. Jana Pawła II w Śremie Pan Adam Lewandowski Burmistrz Śremu tradycyjnie spotkał się z Jubilatami, którzy obchodzili w tym roku swoją 50 i 60 rocznicę zawarcia związku małżeńskiego.
Po krótkim przemówieniu Pani Kariny Sulejewskiej Kierownika Urzędu Stanu Cywilnego w Śremie oraz księdza Ryszarda Adamczaka proboszcza parafii NSJ, ksiądz dziekan Marian Brucki poprowadził modlitwę za Jubilatów oraz pobłogosławił na dalsze wspólne lata. 
Następnie Pan Burmistrz odznaczył 59 par medalami „Za długoletnie pożycie małżeńskie” nadanymi przez Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego.
Uhonorowane pary to:
Aniela i Stefan Bartkowiakowie – 50 lat małżeństwa
Emilia i Franciszek Bąk – 51 lat małżeństwa
Teresa i Józef Bisiorowie – 50 lat małżeństwa
Maria i Cyryl Brygierowie -  50 lat małżeństwa
Halina i Czesław Buchwaldowie - 50 lat małżeństwa
Zofia i Henryk Budzyń - 50 lat małżeństwa
Weronika i Edmund Celka - 50 lat małżeństwa
Teresa i  Mieczysław Chalił - 50 lat małżeństwa
Joanna i Zbigniew Dominiakowie - 50 lat małżeństwa
Kazimiera i Lech Gans - 50 lat małżeństwa
Marianna i Józef Gawryszak - 50 lat małżeństwa
Zdzisława i Czesław Gorajscy - 50 lat małżeństwa
Marianna  i Jan Grzempowscy - 50 lat małżeństwa
Władysława i Tadeusz Januszkowie -  50 lat małżeństwa
Teresa  i Heliodor Jankowscy - 50 lat małżeństwa
Irena i Ryszard Jaworscy - 50 lat małżeństwa
Alina i Roman Jurga - 50 lat małżeństwa
Teresa i Leonard Konieczni - 50 lat małżeństwa
Joanna i Władysław Kossowscy - 50 lat małżeństwa
Leokadia i Stanisław Krawczykowie - 50 lat małżeństwa
Helena i Cyryl  Kulawscy - 50 lat małżeństwa
Eleonora i Józef Kurdasowie - 50 lat małżeństwa
Gertruda i Tadeusz Kwieciakowie -  51 lat małżeństwa
Jadwiga i Henryk Kwiecińscy - 50 lat małżeństwa
Maria i Florian Łuszczewscy - 50 lat małżeństwa
Genowefa i Czesław Marcinkowscy - 50 lat małżeństwa
Teresa i Stanisław Mielcarek - 50 lat małżeństwa
Marianna i Leon Mośkowiak  - 50 lat małżeństwa
Krystyna i Bronisław Napierała - 50 lat małżeństwa
Genowefa i Jan Narbudowiczowie - 50 lat małżeństwa
Kazimiera i Marian Niemier - 50 lat małżeństwa
Janina i Tadeusz Noskowiakowie - 50 lat małżeństwa
Wanda i Stanisław Nowiccy - 50 lat małżeństwa
Janina i Kazimierz Nowotka - 50 lat małżeństwa
Teresa i Adam Pałaszowie  - 50 lat małżeństwa
Eleonora i Stefan Piotrowiczowie - 50 lat małżeństwa
Longina i Władysław Rajsowie - 50 lat małżeństwa
Barbara i Alojzy Rembowscy - 50 lat małżeństwa
Maria i Józef Rozynkowie - 60 lat małżeństwa
Janina i Zenon Rubacha - 50 lat małżeństwa
Zofia i  Franciszek Rymaniak - 50 lat małżeństwa
Dorota i Marian Sikorscy - 50 lat małżeństwa
Prakseda i Franciszek Sobkowiakowie - 50 lat małżeństwa
Barbara i Stanisław Stachyrowie - 50 lat małżeństwa
Felicja i Władysław Staubachowie - 50 lat małżeństwa
Halina i Andrzej Szczechura - 50 lat małżeństwa
Maria i Zygmunt Szymańscy - 50 lat małżeństwa
Teresa i Józef  Szymczakowie - 50 lat małżeństwa
Leokadia i Henryk Talarczykowie - 50 lat małżeństwa
Maria i Czesław Tomczakowie - 50 lat małżeństwa
Maria  i Sywin Tomczakowie - 50 lat małżeństwa
Aniela i Henryk Urbankowie - 50 lat małżeństwa
Urszula i Edmund Urbańscy - 50 lat małżeństwa
Irena i  Józef Weiss - 50 lat małżeństwa
Emilia i Jerzy Wichłaczowie - 50 lat małżeństwa
Krystyna i Tadeusz Wróblowie - 50 lat małżeństwa
Jadwiga i Leon Włodarczak - 50 lat małżeństwa
Stanisława i Jan Wójcikowie - 50 lat małżeństwa
Marianna i Zdzisław Zielińscy - 50 lat małżeństwa

W swoim wystąpieniu Pan Burmistrz zaznaczył, że tak duża liczba złotych i diamentowych Jubilatów może świadczyć o tym, że w naszej gminie można długo i szczęśliwie żyć oraz, że Śrem jest miastem udanych związków.
Po części oficjalnej odbyła się część rozrywkowo – muzyczna, w której cała sala rozśpiewała się piosenkami biesiadnymi oraz odbył się konkurs gwary poznańskiej.
Na pamiątkę spotkania każda para oprócz honorowego odznaczenia otrzymała list gratulacyjny, bukiet kwiatów oraz pamiątkową fotografię.

obrazek

obrazek

obrazek

obrazek


obrazek

obrazek

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności