Logo Miasta Śrem

Chór Moniuszko koncertował w Poznaniu

W niedzielę 14 października Śremskie Stowarzyszenie Śpiewackie im. Stanisława Moniuszki uczestniczyło w uroczystym koncercie w Auli UAM w Poznaniu z okazji Jubileuszu 115 lecia...

W niedzielę 14 października Śremskie Stowarzyszenie Śpiewackie im. Stanisława Moniuszki uczestniczyło w uroczystym koncercie w Auli UAM w Poznaniu z okazji Jubileuszu 115 lecia działalności Wielkopolskiego Związku Śpiewaczego.
Związek będący kontynuatorem Związku Kół Śpiewackich, to historyczne dziedzictwo narodowe, które przez śpiew pieśni w języku polskim aktywnie uczestniczyło w najdłuższej wojnie nowoczesnej Europy, skutecznie stawiając opór germanizacji.
Chór Moniuszko został zaproszony jako jeden z założycieli Związku i zaprezentował podczas koncertu czterech chórów założycielskich Pieśń wieczorną Stanisława Moniuszki. Temat muzyczny uroczystego koncertu brzmiał Stanisław Moniuszko i jego epoka co związane było z 135 rocznicą śmierci kompozytora. Chórem dyrygował Jerzy Andrzejczak. W części oficjalnej List Gratulacyjny na ręce prezesa Oddziału Polskiego Związku Chórów i Orkiestr w Poznaniu Mariusza Polarczyka wręczyła prezes chóru Moniuszko Henryka Socha.

obrazek

obrazek

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności