Chór Moniuszko koncertował w Poznaniu
W niedzielę 14 października
Śremskie Stowarzyszenie Śpiewackie im. Stanisława Moniuszki
uczestniczyło w uroczystym koncercie w Auli UAM w Poznaniu z
okazji Jubileuszu 115 lecia działalności Wielkopolskiego
Związku Śpiewaczego.
Związek będący kontynuatorem Związku Kół Śpiewackich, to
historyczne dziedzictwo narodowe, które przez śpiew pieśni w
języku polskim aktywnie uczestniczyło w najdłuższej wojnie
nowoczesnej Europy, skutecznie stawiając opór
germanizacji.
Chór Moniuszko został zaproszony jako jeden z założycieli
Związku i zaprezentował podczas koncertu czterech chórów
założycielskich Pieśń wieczorną Stanisława Moniuszki. Temat
muzyczny uroczystego koncertu brzmiał Stanisław Moniuszko i
jego epoka co związane było z 135 rocznicą śmierci kompozytora.
Chórem dyrygował Jerzy Andrzejczak. W części oficjalnej
List Gratulacyjny na ręce prezesa Oddziału Polskiego Związku
Chórów i Orkiestr w Poznaniu Mariusza Polarczyka wręczyła
prezes chóru Moniuszko Henryka Socha.
