Logo Miasta Śrem

"Drogowskaz II" w Parku Śremskich Odlewników

W niedzielę 8 czerwca br. odbyło się uroczyste odsłonięcie rzeźby odlanej w śremskiej odlewni według projektu poznańskiego artysty Andrzeja Kołodziejczyka. Jak wspomniał dyrektor...

W niedzielę 8 czerwca br. odbyło się uroczyste odsłonięcie rzeźby odlanej w śremskiej odlewni według projektu poznańskiego artysty Andrzeja Kołodziejczyka. Jak wspomniał dyrektor Muzeum Śremskiego Mariusz Kondziela, pomysł na dzieło zrodził się z końcem 2006 roku podczas jednego z wernisaży odbywających się w Muzeum Śremskim, w którym uczestniczył autor projektu. Wspominano wówczas o plenerach, które odbywały się w latach 80 i  90 - tych na terenie śremskiej odlewni.

Z początkiem roku 2007 przystąpiono do intensywnych prac porządkowych i pielęgnacyjnych w Parku Śremskich Odlewników, zmieniających jego oblicze. Uwieńczeniem zmian, zgodnie z pomysłem Burmistrza Śremu miała być symboliczna rzeźba, która wskazuje drogę z osiedla Jeziorany do wielkiego zakładu przemysłowego.

Odsłonięcia rzeźby w obecności zebranych w parku mieszkańców Śremu, przybyłych gości zagranicznych delegacji na Dni Śremu i artysty Andrzeja Kołodziejczyka dokonali Burmistrz Śremu Adam Lewandowski i Przewodnicząca Rady Miejskiej Katarzyna Sarnowska. 

obrazek

obrazek

obrazek

obrazek


 

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności