Logo Miasta Śrem

Dzień Szpiku za nami

Dzień Szpiku pod takim hasłem w sobotę 21 maja w Śremie odbyła się festyn, którego głównym założeniem było oswajanie strachu i niewiedzy na temat przeszczepów. Organizatorem imprezy była Fundacja Anny Wierskiej „Dar Szpiku” i Drużyna Szpiku.
Dzień Szpiku pod takim hasłem w sobotę 21 maja w Śremie odbyła się festyn, którego głównym założeniem było oswajanie strachu i niewiedzy na temat przeszczepów. Organizatorem imprezy była Fundacja Anny Wierskiej „Dar Szpiku” i Drużyna Szpiku.
Na obiekcie Śremskiego Sportu pojawiły się dzieci, młodzież i osoby starsze, były całe rodziny, który uczestniczyły w poszczególnych konkurencjach.

Po raz drugi został rozegrany Charytatywny Turniej Piłkarski „Podziel się życiem”.
W Turnieju udział wzięło 6 teamów:
  • Poznański Chór Katedralny
  • Teatr Wielki
  • OSP Śrem
  • Straż Miejska Śrem
  • Drużyna Szpiku
  • Odlewnik
Walka była zacięta, w finale po dwóch stronach boiska stanęli strażacy i artyści z Opery. I bez wątpienia to Śremianie byli lepsi, tym samym wygrywając Turniej i ogromy puchar Wicewojewody Wielkopolskiego Przemysława Paci.

W obu biegach wystartowało 120 uczestników, wszyscy dotarli na metę z uśmiechami na buzi, każdy otrzymał pamiątkowy dyplom. A oto zwycięzcy:

Kategoria do lat 8 :
  • Wojtek Małaszniak
  • Dobrawa Małaszniak
  • Kuba Szukała
  • Ola Domańska
  • Ola Giełda

Kategoria od lat 8 do lat 13
  • Jarek Wójtowicz
  • Tomasz Płócienniak
  • Marcin Menzel
  • Mikołaj Jankowiak
  • Wojtek Maćkowiak

„Rowerzyści zdobywają Śrem” pod takim hasłem i w tym roku odbywał się wyścig kolarski w ramach „Dnia Szpiku”. Cykliści mieli do pokonania 4000 metrów, startowali ze stadionu, dalej jadąc parkiem, ulicami miasta i wracając na stadion. Frekwencja była znacznie lepsza niż w ubiegłym roku, ponieważ ścigało się, aż 60 zawodników.

Oto najlepsi:
Kobiety:
  • Karolina Gumińska
  • Maja Tomczyk
  • Henryka Przepiórka
Mężczyźni:
  • Dariusz Petroczko
  • Mariusz Stencel
  • Jacek Rzysko
Po raz drugi rozegrane zostały zawody w Nordic Walking, trzeba podkreślić, że w tej konkurencji prym wiodły panie.
  • Paulina Pilch
  • Hanna Kramer
  • Eleonora Kamińska
Mężczyźni
  • Jacek Lewandowskim
  • Rafał Krajewski
  • Jan Kamiński
III Śremski Bieg „Podziel się życiem” tradycyjnie miał dystans mini maratonu, czyli 4200 metrów, dla wytrawnych biegaczy, to rozgrzewka, dla amatorów nie lada wysiłek. A na linii startu byli zarówno profesjonaliści, jak i ci, którzy tego dnia specjalnie z myślą o cierpiących podjęli takie wyzwanie. Właśnie oni są największymi zwycięzcami szpikowego biegu. W sportowych zmaganiach tego dnia liczyły się dwa nazwiska Walewski i Wawrzyniak i to między nimi rozegrał się finisz. Szybszy okazał się Przemek Walewski, drugi był Jerzy Wawrzyniak, trzeci Robert Zabel.
Wśród Pań najlepsze zawodniczki to:
  • Joanna Mądra
  • Iwona Kozłowska
  • Justyna Łuczak

Finałem sportowych zmagań był specjalny mecz piłkarski Strażacy kontra Szpikowe Vipy. W naszych barwach grał Wicewojewoda Wielkopolski Przemysław Pacia, Burmistrz Śremu Adam Lewandowski, zastępca Burmistrza Śremu Bartosz Żeleźny, Prezes Spółki Śremski Sport Rafał Wachowiak, Komendant OSP Grzegorz Niwiński. Mecz był zacięty i choć sam komendant wbił gola swoim strażakom Drużynie Szpiku nie udało się wygrać.




















 
www.darszpiku.pl
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności