Finał II Gminnej Olimpiady Informatycznej w kategorii szkół gimnazjalnych
W środę 22 marca 2017 w Gimnazjum nr 1 im. Polskich Noblistów w Śremie odbył się II Gminnej Olimpiady Informatycznej w kategorii szkół gimnazjalnych.

Najlepsi adepci informatyki z terenu gminy Śrem rozwiązywali zadania sprawdzające umiejętności z zakresu obsługi komputera, oprogramowania, budowy algorytmów oraz programowania m.in. w oparciu o narzędzia takie jak Google Apps czy Scratch.
Zwycięzcom konkursu nagrody wręczył Bartosz Żeleźny Zastępca Burmistrza Śremu.
Laureaci II Gminnej Olimpiady Informatycznej
w kategorii szkół gimnazjalnych
I miejsce: Aleksander Szlachta, Gimnazjum nr 1 im. Polskich Noblistów w Śremie
Nagroda: Zestaw do konstrukcji robotów Ultimate Robot Kit 2.0 + książka
II miejsce: Maciej Nowakowski, Gimnazjum nr 1 im. Polskich Noblistów w Śremie
Nagroda: Robot programowalny mBot Ranger + książka
III miejsce: Mateusz Bocian, Zespół Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Śremie
Nagroda: zestaw LEGO Education + książka
Uczestnicy finału, którzy nie znaleźli się w gronie laureatów otrzymali nagrody pocieszenia głośniki mobilne.
Konkurs został zorganizowany przez Urząd Miejski w Śremie przy współudziale Polskiego Towarzystwa Informatycznego oraz firmy Twój Robot.
