Logo Miasta Śrem

Firma InPost uruchomiła w Śremie program Green City

31 sierpnia 2022 r. w Urzędzie Miejskim w Śremie nastąpiło podpisanie listu intencyjnego o współpracy pomiędzy Firmą InPost a gminą Śrem w zakresie realizacji programu InPost Green City. Dla Śremu oznacza to, że powstaną po przystankach autobusowych zielone paczkomaty oraz liczne innowacje ekologiczne oraz przedsięwzięcia związane z edukacją ekologiczną. Ponadto przesyłki w Śremie dostarczane są przez elektryczne pojazdy dostawcze. 

IMG_4297.JPG

Porozumienie podpisali: Wojciech Kądziołka – rzecznik prasowy InPost oraz Adam Lewandowski - Burmistrz Śremu
Program-InPost-Green-City-Prezentacja-1-(1).jpg
Zamówienie przesyłki do Paczkomatu generuje nawet o 75% CO2 niż dostawa przesyłki kurierskiej do domu, dlatego firma InPost do 2040 roku planuje osiągnąć całkowitą neutralność klimatyczną. Celem programu In Post Green City jest ograniczenie emisji CO2 i ruchu samochodów w centrach miast, a tym samym zapewnienie mieszkańcom życia w czystej i nowocześniej przestrzeni miejskiej.  

Program In Post Green City w Śremie dla mieszkańców oznacza:
  • przesyłki In Post w Śremie będą dostarczane przez pojazdy elektryczne
  • rozwój ekologicznej sieci autonomicznych paczkomatów zasilanych energią słoneczną
  • innowacje ekologiczne – zielone paczkomaty obsadzenie  paczkomatu bluszczem, krzewami
  • urządzenia paczkomatów wyposażone w czujniki powietrza które będą uzupełniały miejski system pomiaru jakości powietrza
  • paczkomaty obsadzone rozchodnikiem na dachu,
  • usytuowanie na kostce antysmogowej i lokalizacja stojaka rowerowego,
  • dedykowana okleina na paczkomatach dostosowana do otoczenia
  • działania związane z edukacją ekologiczną
image004.png

image006.png
 
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności