Logo Miasta Śrem

Fundacja RECAL odwiedziła Śrem

17 października br. w Urzędzie Miejskim w Śremie odbyło się spotkanie z Panem Arturem Łobockim - Członkiem Zarządu Fundacji Recal. Fundacja Recal zajmuje się problemem recyklingu...

obrazek17 października br. w Urzędzie Miejskim w Śremie odbyło się spotkanie z Panem Arturem Łobockim - Członkiem Zarządu Fundacji Recal. Fundacja Recal zajmuje się problemem recyklingu puszek aluminiowych po napojach. Podczas spotkania Fundacja Recal przedstawiła program współpracy w ramach szkolnych i przedszkolnych programów recyklingowych.

obrazek


Nasza Gmina już od kilku lat prowadzi segregację odpadów. Urząd Miejski w Śremie oraz PGKiM zawsze stara się wspierać i promować ideę selektywnej zbiórki. Dzięki zaangażowaniu i dużej aktywności wielu pedagogów z placówek oświatowych naszej gminy, w szkołach i przedszkolach już siódmy rok trwa rywalizacja w ramach konkursu Puszkobranie. Ponadto w wielu placówkach organizowane są liczne inne konkursy i akcje ekologiczne, np. zbiórka  makulatury, baterii.
Urząd Miejski dąży do zwiększenia świadomości ekologicznej społeczeństwa oraz - co jest bardzo ważne dla każdego mieszkańca gminy - do ograniczenia kosztów związanych z odbiorem i utylizacją odpadów. Sprawnie działający system selektywnej zbiórki odpadów leży, więc nie tylko w interesie ekologów, ale w interesie każdego mieszkańca gminy Śrem.

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności