Fundacja RECAL odwiedziła Śrem
17 października br. w Urzędzie Miejskim w Śremie
odbyło się spotkanie z Panem Arturem Łobockim - Członkiem
Zarządu Fundacji Recal. Fundacja
Recal zajmuje się problemem recyklingu puszek aluminiowych
po napojach. Podczas spotkania Fundacja Recal przedstawiła
program współpracy w ramach szkolnych i przedszkolnych
programów recyklingowych.
Nasza Gmina już od kilku lat prowadzi segregację odpadów. Urząd
Miejski w Śremie oraz PGKiM zawsze stara się wspierać i
promować ideę selektywnej zbiórki. Dzięki zaangażowaniu i dużej
aktywności wielu pedagogów z placówek oświatowych naszej gminy,
w szkołach i przedszkolach już siódmy rok trwa rywalizacja w
ramach konkursu Puszkobranie. Ponadto w wielu placówkach
organizowane są liczne inne konkursy i akcje ekologiczne, np.
zbiórka makulatury, baterii.
Urząd Miejski dąży do zwiększenia świadomości ekologicznej
społeczeństwa oraz - co jest bardzo ważne dla każdego
mieszkańca gminy - do ograniczenia kosztów związanych z
odbiorem i utylizacją odpadów. Sprawnie działający system
selektywnej zbiórki odpadów leży, więc nie tylko w interesie
ekologów, ale w interesie każdego mieszkańca gminy Śrem.
