Logo Miasta Śrem

Gmina Śrem przystąpiła do stowarzyszenia Polska Sieć Energie Cités

Rada Miejska w Śremie 2 czerwca 2011 roku podjęła uchwałę o przystąpieniu gminy Śrem do stowarzyszenia Polska Sieć Energie Cités (Polish Network Energie Cités - PNEC). Jest to stowarzyszenie, które działa w Polsce od roku 1994. Zajmuje się ono promowaniem energii odnawialnej i efektywnego wykorzystywania energii, pomaga w realizacji projektów związanych z energią, umożliwia wymianę doświadczeń pomiędzy jego uczestnikami i partnerami zagranicznymi.
Rada Miejska w Śremie 2 czerwca 2011 roku podjęła uchwałę o przystąpieniu gminy Śrem do stowarzyszenia Polska Sieć Energie Cités (Polish Network Energie Cités - PNEC). Jest to stowarzyszenie, które działa w Polsce od roku 1994. Zajmuje się ono promowaniem energii odnawialnej i efektywnego wykorzystywania energii, pomaga w realizacji projektów związanych z energią, umożliwia wymianę doświadczeń pomiędzy jego uczestnikami i partnerami zagranicznymi.

Przystąpienie gminy do stowarzyszenia ma na celu systematyczne ograniczanie wydatków na energię, promocję działań proekologicznych gminy w Polsce i Europie, stworzenie organizacyjnych struktur zarządzania energią w gminie, redukcję emisji CO2 z terenu gminy, a przez to również poprawę jakości środowiska lokalnego.


Zarząd PNEC w dniu 14 czerwca 2011r. podjął uchwałę o przyjęciu naszej gminy do stowarzyszenia z dniem 1 lipca 2011r. Tym samym już jako pełnoprawny członek, Śrem włączy się w projekty realizowane przez stowarzyszenie. Będzie również okazja, aby skorzystać z doświadczeń innych członków PNEC w zakresie problematyki oszczędzania energii i ochrony klimatu.

 
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności