Logo Miasta Śrem

Gmina Śrem uczestnikiem Wielkopolskich Targów Przedsiębiorczości Społecznej w Poznaniu

W związku z Dniami Kultury Solidarności w Poznaniu w dniach 18 i 19 października na terenie MTP odbyły się Wielkopolskie Targi Przedsiębiorczości Społecznej połączone z IV Ogólnopolskim Spotkaniem Ekonomii Społecznej.


Głównym organizatorem inicjatywy była Fundacja Pomocy Wzajemnej „Barka”. Spotkanie integrowało różne środowiska, organizacje obywatelskie, samorządy lokalne, powiatowe i regionalne, itp.
Na sesji otwierającej targi Henryk Wujec, doradca Prezydenta RP ds. organizacji społecznych, odczytał list Bronisława Komorowskiego, w którym prezydent zwrócił uwagę na szczególne znaczenie jakie dla idei solidarnej gospodarki ma Poznań  i Wielkopolska, jako stolica polskiej spółdzielczości. Następnie przemawiali Przewodniczący Parlamentu Europejskiego Jerzy Buzek, abp Stanisław Gądecki, Marszałek Województwa Wielkopolskiego Marek Woźniak oraz przewodniczący Zarządu Fundacji Pomocy Wzajemnej „Barka” Tomasz Sadowski oraz przedstawiciele spółdzielni społecznych i innych.
Konferencja miała charakter refleksji nad perspektywami rozwoju gospodarki społecznej w Polsce oraz kształtowaniem odpowiednich ram prawnych i finansowych. Stała się okazją do zaprezentowania nowych obszarów rozwoju przedsiębiorczości społecznej. Podmioty ekonomii społecznej z całej Polski przedstawiły na targach swoje produkty, w tym również gmina Śrem. Na stoisku dostępne były ulotki, biuletyny oraz informacje dotyczące  działań na rzecz mieszkańców zagrożonych marginalizacją społeczną.
IV Ogólnopolskie Spotkania Ekonomii Społecznej zakończyło wystąpienie prezydenta Poznania Ryszarda Grobelnego, który zwrócił uwagę na to, jak ważnym czynnikiem rozwoju regionalnego jest kapitał społeczny, który  jest w Polsce dość niski.
 







 

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności