Logo Miasta Śrem

Gmina Śrem zaprezentuje się na drugiej edycji Targów „Aktywni 50+”

Gmina Śrem już po raz drugi zaprezentuje się podczas organizowanych 12 i 13 marca 2011 roku targach „Aktywni 50+”. Targi organizowane są przez Miasto Poznań i Międzynarodowe Targi Poznańskie, a koordynatorem działań jest Centrum Inicjatyw Senioralnych.
Gmina Śrem już po raz drugi zaprezentuje się podczas organizowanych 12 i 13 marca 2011 roku targach „Aktywni 50+”. Targi organizowane są przez Miasto Poznań i Międzynarodowe Targi Poznańskie, a koordynatorem działań jest Centrum Inicjatyw Senioralnych.
Wrześniowa, pierwsza edycja targów okazała się dla organizatorów i wystawców dużym sukcesem. Wystawiło się 35 firm komercyjnych, 23 organizacje pozarządowe i 12 jednostek miejskich, a w tym gmina Śrem.


Udział w imprezie jest szansą na dotarcie z ofertą naszej gminy do sporego grona osób, to możliwość promowania podejmowanych działań, skorzystanie z dobrych praktyk, a także pozyskania nowych partnerów do współpracy. W czasie trwania targów do dyspozycji jest powierzchnia wystawiennicza, gdzie można zaprezentować swoją ofertę, istnieje też możliwość zaprezentowania się na trzech scenach: głównej, sportowej i warsztatowej.

Zasady uczestnictwa w targach „Aktywni 50+” szczegółowo omówiono 29 stycznia 2011 roku na spotkaniu w Ośrodku Pomocy Społecznej w Śremie przy ul. Mickiewicza 40. Uczestniczyli w nim przedstawiciele śremskich instytucji i organizacji działających na rzecz osób starszych:
  • Urząd Miejski
  • Śremski Ośrodek Kultury
  • Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy im. Heliodora Święcickiego
  • Muzeum Śremskie
  • Śremski Sport Sp. z o.o.
  • Towarzystwo Pomocy Potrzebującym im. Św. Brata Alberta „Nadzieja”
  • Śremski Klub Rowerowy „Żwawe Dziadki”
Organizacyjną stroną przedsięwzięcia zajmie się Ośrodek Pomocy Społecznej, a uczestnicy spotkania zdeklarowali swój aktywny udział w targach poprzez przekazane materiałów promocyjnych (ulotki, plakaty, gadżety promocyjne oraz zdjęcia z organizowanych projektów i wydarzeń w gminie Śrem), zagospodarowanie przestrzeni wystawienniczej i pomoc w zorganizowaniu warsztatów.

Planowany jest również udział śremskich seniorów, dla których targi staną się nie tylko miejscem spotkań i integracji osób starszych, ale będą łączyć pokolenia, a każdy zwiedzający znajdzie na nich cale spektrum aktywności – zgodnie z hasłem "Siła wieku - pełnia życia".

Szczegółowe informacje na temat udziału w drugiej edycji targów „Aktywni 50+” pod numerem telefonu 61 28 39 997 wew. 21 lub w Ośrodku Pomocy Społecznej w Śremie przy ul. Okulickiego 3.
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności