Gminy stawiają na Wartę
W poniedziałek 2 listopada br. w sali Białej Urzędu Miasta Poznania miało miejsce podpisanie Listu Intencyjnego w sprawie podjęcia działań na rzecz utworzenia klastra rzecznego w województwie Wielkopolskim.
Reprezentantem gminy Śrem podczas spotkania była Dorota Tomyślak – Naczelnik Pionu Obsługi Inwestorów i Informatyzacji. Przedstawiciele władz samorządowych dziewięciu gmin: Śremu, Obornik, Lubonia, Czerwonaka, Mosiny, Komornik, Murowanej Gośliny, Suchego Lasu i Puszczykowa zobowiązali się do rozszerzenia i wzmocnienia istniejących już kontaktów w celu przywrócenia transportu oraz turystyki na rzekach województwa wielkopolskiego.
Przyczynić się do tego ma współpraca przedsiębiorstw, samorządu terytorialnego, uczelni wyższych i instytucji otoczenia biznesu.
Plaże miejskie, mariny, boiska, restauracje i inne atrakcje mają powstawać nie tylko w Poznaniu, ale również w gminach, przez które przepływa Warta. Uporządkowane i zagospodarowane tereny nadwarciańskie zapewnią jeszcze lepsze warunki odpoczynku dla okolicznych mieszkańców i gości.
Utworzenie klastra nie pociąga za sobą żadnych zobowiązań finansowych dla gmin. Będą one działały na zasadzie wzajemnej współpracy. Dodatkowo pomoże w ubieganiu się o zewnętrzne środki finansowe.
Przyczynić się do tego ma współpraca przedsiębiorstw, samorządu terytorialnego, uczelni wyższych i instytucji otoczenia biznesu.
Plaże miejskie, mariny, boiska, restauracje i inne atrakcje mają powstawać nie tylko w Poznaniu, ale również w gminach, przez które przepływa Warta. Uporządkowane i zagospodarowane tereny nadwarciańskie zapewnią jeszcze lepsze warunki odpoczynku dla okolicznych mieszkańców i gości.
Utworzenie klastra nie pociąga za sobą żadnych zobowiązań finansowych dla gmin. Będą one działały na zasadzie wzajemnej współpracy. Dodatkowo pomoże w ubieganiu się o zewnętrzne środki finansowe.
