GOŚCILIŚMY POETÓW
Podczas XXXIII Międzynarodowego Listopada Poetyckiego, organizowanego przez Związek Literatów Polskich oddział w Poznaniu, dnia 4 listopada gościliśmy w Śremie Danutę Perier-Berską, sekretarza krakowskiego oddziału ZLP, Olgę Marię Bąkowską z Częstochowy oraz wielkopolskich poetów: Zygmunta Dekierta, Bogusława Chmiela i Jerzego Fryckowskiego.
Po spotkaniu z burmistrzem Śremu Adamem Lewandowskim w Bibliotece Publicznej, zaproszeni goście udali się na lekcje poetyckie do śremskich szkół - Liceum Ogólnokształcącego, Zespołu Szkół Politechnicznych, Zespołu Szkół Technicznych oraz Gimnazjum nr 1 i 2, a następnie spotkali się na podsumowaniu w restauracji "Cafe ole!". Był również czas na krótkie zwiedzenie Śremu. Swoje wrażenia z pobytu w naszym mieście poeci wyrazili w kronice biblioteki: "Dziękuję bardzo za wspaniałe przyjęcie, gościnność i serdeczność. W mojej pamieci pozostanie piękne misto Śrem oraz wspaniała młodzież, którą miałam przyjemność poznać na lekcji poezji w Gimnazjum nr 1. Ukłony w stronę gospodarzy miasta za wspaniałą uczte duchową - Danuta Perier - Berska."
.jpg)
.jpg)
.jpg)
.jpg)
.jpg)
Po spotkaniu z burmistrzem Śremu Adamem Lewandowskim w Bibliotece Publicznej, zaproszeni goście udali się na lekcje poetyckie do śremskich szkół - Liceum Ogólnokształcącego, Zespołu Szkół Politechnicznych, Zespołu Szkół Technicznych oraz Gimnazjum nr 1 i 2, a następnie spotkali się na podsumowaniu w restauracji "Cafe ole!". Był również czas na krótkie zwiedzenie Śremu. Swoje wrażenia z pobytu w naszym mieście poeci wyrazili w kronice biblioteki: "Dziękuję bardzo za wspaniałe przyjęcie, gościnność i serdeczność. W mojej pamieci pozostanie piękne misto Śrem oraz wspaniała młodzież, którą miałam przyjemność poznać na lekcji poezji w Gimnazjum nr 1. Ukłony w stronę gospodarzy miasta za wspaniałą uczte duchową - Danuta Perier - Berska."
.jpg)
.jpg)
.jpg)
.jpg)
.jpg)
