Logo Miasta Śrem

I Śremski Jesienny Spływ Kajakowy

W sobotę 8 września br. odbył się I Śremski Jesienny Spływ Kajakowy na rzece Warcie, zorganizowany przez Urząd Miejski w Śremie, Stowarzyszenie Aktywności Fizycznej Mieszkańców Ziemi...

W sobotę 8 września br. odbył się I Śremski Jesienny Spływ Kajakowy na rzece Warcie, zorganizowany przez Urząd Miejski w Śremie, Stowarzyszenie Aktywności Fizycznej Mieszkańców Ziemi Śremskiej - Pana Bartosza Żeleźnego oraz Unię Gospodarczą Regionu Śremskiego - Śremski Ośrodek Wspierania Małej Przedsiębiorczości.
Trasa o długości 20 km rozpoczynała się w Gogolewie, skąd po zwiedzeniu kościoła uczestnicy wypłynęli o godzinie 10.00. Po przystanku w Kotowie, uroczystym otwarciu tamtejszej przystani i posileniu się pysznym plackiem drożdżowym, cała ekipa wyruszyła do Śremu. Ok. godz. 13.45 pierwsi kajakarze dotarli do śremskiej przystani nad wartą, gdzie przy akompaniamencie szant zostali serdecznie przywitani przez oczekujących.
Po przypłynięciu wszystkich - niemal 80 osób - do celu, nastąpiło uroczyste otwarcie nadwarciańskiej przystani w Śremie. Burmistrz Śremu Adam Lewandowski (który również brał udział w spływie) oraz Pan Tomasz Wiktor z Urzędu Marszałkowskiego w Poznaniu dokonali przecięcia inauguracyjnej wstęgi, następnie ks. prałat Marian Brucki poświęcił przystań.
Zadowoleni, choć zmęczeni uczestnicy, zjedli sytą wojskową grochówkę i wykrzesali jeszcze siły, by wziąć udział w konkursie - wyścigu kajakami. Zwycięzcy konkursu otrzymali nagrody, a ponadto każdy z uczestników spływu został obdarowany małym upominkiem.
Teraz czekamy na następny - tym razem wiosenny spływ kajakowy.

obrazek

obrazek

obrazek

obrazek

obrazek

obrazek

obrazek

obrazek

obrazek

obrazek

 

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności