Logo Miasta Śrem

III Gminna Olimpiada Informatyczna już wkrótce

Gmina Śrem ogłasza trzecią edycję Gminnej Olimpiady Informatycznej. Do udziału zapraszamy młodych pasjonatów komputerów oraz informatyki ze szkół podstawowych i gimnazjalnych. Laureaci otrzymają cenne nagrody. 
Zgłoszeniaa.jpg
Cele olimpiady to m.in.:
  • popularyzacja nauki przedmiotów informatycznych oraz wzrost zainteresowania TIK wśród uczniów szkół podstawowych oraz gimnazjów,
  • propagowanie idei społeczeństwa informacyjnego,
  • wyłonienie uczniów zdolnych w rozwijaniu i poszerzaniu zainteresowań informatycznych oraz docenienie ich wiedzy i umiejętności.
Gminna Olimpiada Informatyczna kierowana jest do uczniów wszystkich szkół podstawowych oraz gimnazjów z obszaru gminy Śrem. Zgłoszenia do konkursu przyjmują nauczyciele informatyki w szkołach do 31 stycznia br.
 
Olimpiada jest podzielona na dwa etapy:

Etap szkolny – eliminacje:
28 lutego 2018 r. o godz. 9.00

Zadanie: test sprawdzający znajomość zagadnień odpowiednio z zajęć komputerowych oraz informatyki. Najlepsze osoby zostaną zakwalifikowane do etapu gminnego.

Etap gminny - finał olimpiady: 
21 marca 2018 r. o godz. 8.30 (szkoła podstawowa, klasy IV-VI)
oraz
23 marca 2018 r. o godz. 8.30 (szkoła podstawowa, klasa VII oraz gimnazjum)

Zadanie: praktyczna znajomość technologii informacyjno-komunikacyjnych. W tym celu uczestnicy rozwiążą zadania sprawdzające umiejętności z zakresu obsługi komputera, oprogramowania, budowy algorytmów oraz programowania m.in. w oparciu o narzędzia takie jak Google Apps czy Scratch.
 
Patronat nad konkursem przyjęło Wielkopolski Oddział Polskiego Towarzystwa Informatycznego.

Informacje szczegółowe:
Jakub Wawrzyniak
Zespół Informatyzacji, Obsługi Informatycznej i Wdrożeń Urzędu Miejskiego w Śremie
Plac 20 Października 1, 63-100 Śrem
tel. 61 28 47 154
jakub.wawrzyniak@urzad.srem.pl 

Pliki do pobrania:

regulamin_goi_2018.pdf
Format: pdf, 130.55 kB
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności