Logo Miasta Śrem

Informacja Straży Miejskiej w Śremie w sprawie psich nieczystości

Komunikat w sprawie sprzątania psich nieczystości.


Szanowni Mieszkańcy!
Zmieńmy wizerunek naszego miasta!
Bądźmy inni!
Bądźmy lepsi!
Sprzątajmy po swoim pupilu!



Wyciąg z Uchwały Nr 369/LII/06 rady Miejskiej w Śremie z dnia 30 czerwca 2006 r. w sprawie szczegółowych zasad utrzymania czystości i porządku na terenie gminy Śrem:

„§ 14.1. Do obowiązków osób utrzymujących zwierzęta domowe należy:
5) natychmiastowe usuwanie, przez właścicieli, zanieczyszczeń pozostawionych przez zwierzęta domowe w obiektach i na innych terenach przeznaczonych do użytku publicznego, a w szczególności na chodnikach, jezdniach, placach, parkingach, terenach zielonych, itp.; nieczystości te, umieszczone w szczelnych, nie ulegających szybkiemu rozkładowi torbach, mogą być deponowane w komunalnych urządzeniach do zbierania odpadów”
 

Zmieńmy przyzwyczajenia!
Nie wstydźmy się dbać o pozytywny wizerunek naszego miasta!

 

W wielu miejscach naszego miasta ustawiono pojemniki z woreczkami służącymi do zbierania psich nieczystości. W najbliższych dniach będzie ich łącznie już 40 sztuk.


Liczymy na społeczną akceptację naszych działań.

Wszelkie uwagi, skargi i wnioski można składać do
Pionu Rolnictwa i Gospodarki Komunalnej Urzędu  Miejskiego
lub do Straży Miejskiej
Tel. 986


Pouczenie: Kto nie wykonuje obowiązków określonych w Regulaminie utrzymania czystości i porządku na terenie gminy Śrem podlega karze grzywny do
500 zł.




Pliki do pobrania:

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności