IV Gminny Konkurs Recytatorski - Wiersze, które bawią i uczą
W dniu 5 maja 2017 r. w Szkole Podstawowej nr 6 m. Braci Barskich w Śremie odbył się IV Gminny Konkurs Recytatorski dla klas I i II pt. "WIERSZE, KTÓRE BAWIĄ I UCZĄ" pod patronatem Burmistrza Śremu.
Do konkursu przystąpiło 31 uczniów z 11 szkół podstawowych gminy Śrem:
- Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Śremie
- Zespół Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Śremie
- Szkoła Podstawowa nr 4 im. Marii Konopnickiej w Śremie
- Szkoła Podstawowa nr 6 im. Braci Barskich w Śremie
- Katolicka Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Śremie
- Publiczna Szkoła Podstawowa w Śremie im. Kawalerów Orderu Uśmiechu
- Szkoła Podstawowa im. gen. Dezyderego Chłapowskiego w Bodzyniewie
- Zespół Szkoły Podstawowej i Gimnazjum im. Jana Pawła II w Dąbrowie
- Szkoła Podstawowa im. Władysława Reymonta w Krzyżanowie
- Szkoła Podstawowa im. Powstańców Wielkopolskich w Pyszącej
- Zespół Szkoły Podstawowej i Gimnazjum im. hrabiego Władysława Zamoyskiego w Nochowie
- Zespół Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Zbrudzewie
Konkurs ma na celu propagowanie literatury dziecięcej, rozwijanie zainteresowań literackich oraz doskonalenie umiejętności recytatorskich. Jury pod przewodnictwem wicedyrektor SP nr 6 Wioletty Banachowicz oceniało dobór repertuaru, interpretację utworu, pamięciowe opanowanie tekstu oraz ogólny wyraz artystyczny. Uczestnicy konkursu wspaniale zaprezentowali swoje talenty recytatorskie.
Po wnikliwej analizie komisja wyłoniła następujących laureatów:
- I miejsce: Emilia Główna z SP nr 1 i Roksana Piasecka z SP nr 4,
- II miejsce: Marta Krzyżaniak z SP Bodzyniewo i Emilia Bączkiewicz z Katolickiej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Śremie,
- III miejsce: Gabriela Jaskulska z SP nr 6 i Magdalena Statucka z Zespołu Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Śremie.
Wszyscy recytatorzy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz książki. Fundatorami nagród był Urząd Miejski w Śremie oraz Rada Rodziców działająca w SP 6.
