Logo Miasta Śrem

Kampania „Narkotyki? To mnie nie kręci!” w gminie Śrem

Gmina Śrem po raz czwarty włączyła się w kampanię profilaktyczną pt. „Narkotyki? To mnie nie kręci!”. Materiały kampanii skierowane są do młodzieży oraz rodziców.

 
Narkotyki-To-mnie-nie-kreci-kampania-2014-(1).jpg

Kampania ta opiera się z jednej strony na strategii informacyjnej w ramach szeroko rozumianej profilaktyki, której celem jest dostarczenie rzetelnych i adekwatnych informacji na temat skutków zachowań ryzykownych  i umożliwienie dokonywania racjonalnych wyborów. U podstaw tej strategii leży przekonanie, że ludzie, zwłaszcza młodzi, zachowują się ryzykownie, ponieważ zbyt mało wiedzą o mechanizmach i następstwach takich zachowań. Drugą wykorzystywaną strategią działania jest strategia edukacyjna mająca pomóc w rozwijaniu ważnych umiejętności psychologicznych i społecznych. Opiera się ona na przekonaniu, że ludzie, nawet dysponujący odpowiednią wiedzą, podejmują zachowania ryzykowne z powodu braku umiejętności niezbędnych w życiu społecznym.

Strategia kampanii ma także na celu dostarczenie informacji o: 
  • skali zjawiska używania narkotyków i nowych substancji psychoaktywnych przez młodzież w Polsce,
  • potencjalnych skutkach tych zachowań,
  • konsekwencjach zdrowotnych, prawnych i społecznych zażywania narkotyków.
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności