Logo Miasta Śrem

Kolejny tydzień akcji Lato w ŚOK za nami

Czas wakacji płynie niezwykle szybko- odczuwają to przede wszystkim dzieci, którym pozostał „tylko” miesiąc wakacji. Za nami już cztery tygodnie akcji Lato, która od samego początku cieszy się ogromny zainteresowaniem wśród dzieci i młodzieży.

Czas wakacji płynie niezwykle szybko, odczuwają to przede wszystkim dzieci, którym pozostał „tylko” miesiąc wakacji. Za nami już cztery tygodnie akcji Lato, która od samego początku cieszy się ogromny zainteresowaniem wśród dzieci i młodzieży. W ubiegły poniedziałek dziewczynki od siedmiu do dwunastu lat, wraz z Agnieszką Dzikowską wykonały collage „Pani Lato”. Dzieci za pomocą kredek, szmatek i  kolorowego papieru wyklejały „Panią Lato”. Efektem końcowym były  niezwykle ciekawe i barwne prace, zobaczyć można było ogromny kosz letnich kwiatów oraz różne usposobienia kobiety lato. Jedna z pań była ubrana w strój kąpielowy, a w ręku trzymała torebkę, druga z kolei ubrana była w niezwykle barwną sukienkę w kwiatki i apaszkę w groszki, kolejna założyła żółtą sukienkę, a dookoła niej fruwały motyle. We wtorek dzieci malowały w plenerze za ŚOK-iem, „ptaki cudaki”.
Zajęcia te przyniosły najmłodszym morze radości,  której powodem było malowanie farbami wyciskanymi  z tuby, a następnie mieszanie ich na tackach za pomocą pędzla.
 

Środa i piątek to czas dla najmłodszych, czyli przedszkolaków. Pociechy w środę wyklejały z bibuły żyrafy, a w piątek bawiły się spędzając czas na świeżym powietrzu oraz poznając takie zabawy jak- jeżyk, rybak, piłka parzy, zaczarowana kraina zwierząt. Dzieci wykonywały także nowe tańce i utrwalały już te poznane, m.in. taniec na powitanie Klanzy, taniec chorwacki, angielski, kaczuchy, czy krasnoludek.


 

W czwartek zadbano o kondycję pociech, dzieci pod okiem Bartosza Obrzuta i Adriana Bartnika brały udział w różnych dyscyplinach sportowych, m.in. bieganiu na czas, kręceniu hula-hop, skakaniu przez skakankę, rzucaniu ringo, bawiły się także w murarza, a na koniec spróbowały swoich sił w boule. Niezwykle zmęczone, ale przede wszystkim uradowane dzieci wróciły do swoich rodziców. Akcja Lato obejmuje nie tylko stałe zajęcia w ŚOK, ale także organizację wyjazdów. W miniony czwartek grupa  pięćdziesięcioosobowa wraz z opiekunami wyruszyła do Poznania, do Kinepolis, na premierę nowych przygód Harrego Pottera zatytułowaną „Harry Potter i Książę Półkrwi”. Pomimo późnego powrotu, uczestnicy wyjazdu byli zadowoleni, w końcu byli jednymi z niewielu w Polsce, którzy mieli okazję obejrzeć premierowy pokaz filmu.
Jednocześnie informujemy, że ŚOK przyjmuje jeszcze zapisy na wycieczki. W najbliższy czwartek- 30 lipca o godz. 8.00 planowany jest wyjazd do Parku Rekreacyjnego w Kościanie, aby tam wraz z piratami uczestniczyć w wyprawie dookoła świata, natomiast 11 sierpnia planowany jest wyjazd do Zaurolandii, gdzie będziemy mieli okazje przenieść się do niezwykłego świata dinozaurów.


Informacje i zapisy w Śremskim Ośrodku Kultury pod numerem:
061 28 35 904.
Jutro, czyli 27 lipca, zapraszamy wszystkich chętnych do pleneru ŚOK-u, na akcję „Jak Piccaso”. Malowany będzie mur, tył plenerowej sceny. 
 

www.sok.srem.pl
 

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności