Logo Miasta Śrem

Komunikat Burmistrza Śremu - 16 marca godz. 13.30

 KOMUNIKAT BURMISTRZA ŚREMU 
z dnia 16 marca 2020 r. godz. 13.30
 
 

Szanowni Państwo,

dziękuję za dostosowanie się do zaleceń i pozostanie w domach podczas minionego weekendu.

W powiecie śremskim - wg komunikatu z 9.45 - nie potwierdzono żadnych zachorowań na koronawirusa. 8 osób poddanych jest kwarantannie, 22 osoby są pod nadzorem epidemiologicznym
 
Wprowadziliśmy zmiany w funkcjonowaniu Urzędu Miejskiego w Śremie – w ratuszu i przy ul. Mickiewicza 10. Obsługa klientów odbywa się w godzinach 8.00-12.00 przy jednym stanowisku na parterze, nie ma możliwości wejścia do biur.
 
Proces rekrutacji do przedszkoli i szkół odbywa się bez zmian. Sekretariaty pracują w godz. 7.00 – 15.00. Przypominam, że istnieje możliwość przesłania podpisanych dokumentów do wybranej placówki przez e-puap lub pocztą.
 
Nauczyciele korzystają ze zdalnej możliwości nauki i przesyłają zadania dzieciom. Ministerstwo Edukacji Narodowej na swoich stronach publikuje materiały do nauki dla uczniów.
 
Z uwagi na gromadzenie się młodzieży szkolnej, zamykamy boiska sportowe: przyszkolne oraz orliki w Parku Powstańców Wlkp. i w Psarskim.
 
Rozważamy możliwość zawieszenia kursów autobusów komunikacji miejskiej na nieuczęszczanych liniach.
 
Przypominam osobom starszym, że mogą dzwonić do OPS, jeżeli mają problem z codziennymi zakupami (nr tel. 664 179 076). Ponadto na facebooku śremianie zgłaszają chęć pomocy seniorom w zrobieniu zakupów czy wyprowadzeniu psa. Zachęcam do rozpowszechnienia tej informacji wśród osób, które nie korzystają w portali społecznościowych.
 
Bardzo proszę o nieustanne stosowanie się do wszystkich wytycznych w tym trudnym i wyjątkowym czasie. Zostańmy w domach!
 
 
 
Adam Lewandowski
 
Burmistrz Śremu
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności