Logo Miasta Śrem

Komunikat Burmistrza Śremu - 18 marca 2020 r. godz. 13.30

    
 

KOMUNIKAT BURMISTRZA ŚREMU 
z dnia 18 marca 2020 r. godz. 13.30
 
Szanowni Państwo,

Dziękuję za odpowiedzialne postawy mieszkańców podczas kolejnych dni wprowadzonego stanu zagrożenia epidemicznego.

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Śremie przekazała w dniu 18.03.2020 r. o godz. 11:00 następujące informacje:
 
- brak potwierdzonych  przypadków zachorowania na koronawirusa w powiecie Śremskim


- 1 osoba  przebywająca w szpitalu w Poznaniu w tzw. izolacji, brak potwierdzenia zakażenia koronawirusem

- 31 osób objętych nadzorem epidemiologicznym (w tym 29 z terenu gminy Śrem)

-  14 osób objętych kwarantanną, (w tym 13 z terenu gminy Śrem )

Apel do osób powracających z zagranicy. Przypominam, że każda osoba, która wróciła do Polski, nie ważne z jakiego kraju ma obowiązek odbycia 14-dniowej domowej kwarantanny. Kwarantannę odbywa się pod adresem wskazanym w karcie lokalizacyjnej podczas przekraczania granicy kraju. W trakcie kwarantanny nie wolno opuszczać domu.  Zakazane jest nawet wychodzenie do sklepu czy spacery z psem. W przypadku pojawienia się objawów choroby - należy zgłaszać telefonicznie  502  483 830.

Niestety spływają niepokojące sygnały, że część osób powracających do Śremu z zagranicy objętych kwarantanną nie chce poddać obowiązkowi pozostania w domu. Przypominam, że za przebywanie poza domem mimo zarządzonej kwarantanny grozi odpowiedzialność finansowa – ukaranie grzywną w wysokości do 5 tysięcy złotych.

Przypominam także rodzicom i dzieciom o ograniczeniu korzystania z osiedlowych placów zabaw.

Unikajmy skupisk ludzi. Podczas robienia zakupów ograniczmy do minimum pobyt w sklepie. W kolejkach i przy kasie  pamiętajmy o zachowaniu bezpiecznej odległości 1-1,5 m. W sklepach minimalizujmy konwersacje.

Komunikacja Miejska w Śremie pustoszeje. O 68% spadała liczba pasażerów  Komunikacji Miejskiej. Od piątku 20 marca 2020 część kursów zostanie czasowo zawieszona. Szczegóły zostaną przekazane niebawem.

Równolegle gmina Śrem uczestniczy w pracach Związku Miast Polskich nad opracowanymi pakietami pomocowymi dla samorządów oraz przedsiębiorstw.

Pamiętajmy, że to od nas zależy, czy wirus będzie rozprzestrzeniał się dalej!

Ponownie proszę o zachowanie spokoju i rozwagi. Zostańmy w domach!
 
Adam Lewandowski
 
Burmistrz Śremu
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności