Logo Miasta Śrem

Komunikat Burmistrza Śremu - 24 marca godz. 14.30

KOMUNIKAT BURMISTRZA ŚREMU 
z dnia 24 marca 2020 r. godz. 14.30
 
 
Szanowni Państwo,
Przedstawiam informacje z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Śremie z dnia 24.03.2020 r. z godz. 10.00 dotyczące powiatu śremskiego:
  • 1 osoba zarażona koronawirusem w powiecie śremskim – przebywa w szpitalu w Poznaniu
  • 2 osoby  przebywające w szpitalu w Poznaniu w tzw. izolacji, brak potwierdzenia zakażenia koronawirusem
  • 33 osoby objęte nadzorem epidemiologicznym
  • 64 osoby objęte kwarantanną, w tym 53 z terenu gminy Śrem
 
Zgodnie z wytycznymi rządu, przedstawionymi dziś podczas konferencji prasowej, od północy wprowadzone zostaje zaostrzenie środków bezpieczeństwa i ograniczenia w przemieszczaniu się:
  • do 11 kwietnia włącznie nie będzie można się swobodnie przemieszczać poza celami bytowymi, zdrowotnymi, zawodowymi
  • obostrzenie nie dotyczy dojazdu do pracy, wolontariatu i pomocy na rzecz walki z koronawirusem oraz załatwiania spraw niezbędnych do życia codziennego (czyli zakupów, wyjścia do apteki, wizyty u lekarza, opieki nad bliskimi czy wyprowadzenia psa)
  • przemieszczać można się jedynie w grupie do dwóch osób (zalecenie nie dotyczy rodzin)
  • w autobusach komunikacji miejskiej może jechać tyle osób, ile wynosi połowa miejsc siedzących
  • nowe przepisy zakazują także wszelkich zgromadzeń, spotkań, imprez czy zebrań; można spotykać się z najbliższymi
  • w obrzędach religijnych może wziąć udział nie więcej niż 5 osób (oraz osoby sprawujące posługę)
  • wciąż działa obowiązkowa 14-dniowa kwarantanna dla powracających zza granicy
  • ograniczenia co do liczby osób nie dotyczą zakładów pracy, należy jednak stosować zalecenia w zakresie zachowania odległości pracowników, środków dezynfekcji.
 
Za niedostosowanie się do wymogów, policja może nałożyć karę w postaci grzywny do 5 000 zł.
 
Zostańmy w domu!
 
 
 
Adam Lewandowski
 
Burmistrz Śremu
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności