Logo Miasta Śrem

Komunikat dotyczący wznowienia działalności żłobków i przedszkoli od 14 maja br.

KOMUNIKAT BURMISTRZA ŚREMU
w kwestii wznowienia działalności
żłobków i przedszkoli/oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych 
od 14 maja 2020 r.
29 kwietnia br. Premier Rządu RP Mateusz Morawiecki  poinformował  podczas konferencji prasowej o możliwości wznowienia działalności żłobków i przedszkoli– od 6 maja. 

Przedszkola/ oddziały przedszkolne w szkołach podstawowych i żłobki mają działać „w reżimie sanitarnym”  zgodnie z wytycznymi Głównego Inspektoriatu Sanitarnego, Ministerstwa Zdrowia oraz Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Biorąc pod uwagę zdrowie i bezpieczeństwo dzieci, jak również potrzeby rodziców oczekujących na otwarcie  placówek oraz zdając sobie sprawę z bardzo solidnych wymagań bezpieczeństwa podejmuję decyzję że do 13 maja br. przedszkola/oddziały przedszkolne w szkołach podstawowych gminne nadal pozostają zamknięte i rekomenduję taką decyzję dla placówek przedszkolnych i żłobków prowadzonych przez inne ograny. 

W tym okresie zapytamy rodziców czy wyrażają wolę uczęszczania dziecka do przedszkola/oddziału przedszkolnego w szkołach podstawowych w najbliższym okresie. 

Ponadto w najbliższym tygodniu bardzo starannie dostosujemy warunki funkcjonowania przedszkoli/ oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych do wytycznych w zakresie bezpieczeństwa. 

O szczegółach związanych z terminami otwarcia gminnych przedszkoli/ oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych oraz zasadach ich funkcjonowania będziemy informować na bieżąco.



Adam Lewandowski

Burmistrz Śremu

 
uruchomienie-przedszkoli2.jpg
 
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności