Logo Miasta Śrem

Komunikat Gminnego Zespołu Zarządzania Kryzysowego w Śremie w sprawie pożaru odpadów w Pyszącej 18 stycznia 2019

Komunikat Gminnego Zespołu Zarządzania Kryzysowego w Śremie
z dnia 18 stycznia 2019 r.  g. 17:00
w sprawie pożaru nielegalnego składowiska odpadów
w miejscowości Pysząca
Gminny Zespół Zarządzania Kryzysowego w Śremie informuje o kontynuowaniu akcji gaśniczej przez zastępy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej, Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu oraz zastępy OSP pożaru nielegalnego składowiska odpadów w miejscowości Pysząca.

W piątek 18 stycznia 2019 r. o godzinie 17:00 dojechały pierwsze kolumny ciężkiego sprzętu wojskowego z 16 Jarocińskiego Batalionu Remontu Lotnisk skierowane przez Wojewodę Wielkopolskiego i Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego. Koparki i spychacze na podwoziu gąsienicowym zostaną wykorzystane do odseparowania i rozparcelowania palących się hałd oraz do odkrywania i dogaszania ognia wewnątrz pryzm śmieci.

W trybie ciągłym specjalistyczna grupa chemiczna strażaków z Poznania prowadzi badania jakości powietrza. Strażacy na podstawie analizy powietrza nie stwierdzili zagrożeń w okolicznych miejscowościach: Binkowo oraz Dobczyn.
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności