Logo Miasta Śrem

Komunikat Gminnego Zespołu Zarządzania Kryzysowego w Śremie z dnia 12 września 2019 r. godz. 12:00

Komunikat
Gminnego Zespołu Zarządzania Kryzysowego w Śremie
z dnia 12 września 2019 r.  godz. 12:00
w sprawie pożaru nielegalnego składowiska odpadów
w miejscowości Pysząca
We wtorek 10 września 2019 r. ok. godz. 17.00 dyżurny Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Śremie powiadomił Gminny Zespół Zarządzania Kryzysowego w Śremie o zadymieniu części nielegalnego składowiska odpadów na terenie PPU Sanbud Sp. z o. o. przy ul. Ceglanej w Pyszącej.

Przybyłe zastępy straży pożarnej w pierwszym etapie akcji gaśniczej  przykryły pianą miejsce z którego wydobywał się dym oraz zabezpieczyły miejsce.  

W środę 11 września 2019 r. akacja pożarnicza polega na rozwarstwieniu za pomocą ciężkiego sprzętu obszarów składowiska z których wydobywał się dym, lokalizacji i dogaszeniu źródła ognia. Równolegle rozpoczęto badanie jakości powietrza oraz uruchomiony został monitoring miejsca pożaru za pomocą drona. Na podstawie dokonanych pomiarów straż pożarna nie stwierdziła zagrożenia chemicznego dla mieszkańców.

W czwartek 12 września 2019 na wniosek Burmistrza Śremu przy akceptacji Wojewody Wielkopolskiego skierowany został ciężki sprzęt wojskowy w celu wsparcia akcji gaśniczej w postaci 2 spychaczy i 2 koparek.

Sprzęt będzie wykorzystywany od 13 września 2019 r. w trybie ciągłym do zakończenia akcji gaśniczej.
 

Pliki do pobrania:

Wielokat-bez-nazwy.kml
Format: kml, 1.68 kB
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności