Logo Miasta Śrem

Koncert Laboratorium w Kinoteatrze Słonko

W piątek 28 stycznia br o godz. 19.00 w Śremie w Kinoteatrze Słonko ponownie wystąpi jazzowa grupa Laboratorium.
W piątek 28 stycznia br o godz. 19.00 w Śremie w Kinoteatrze Słonko ponownie  wystąpi jazzowa grupa Laboratorium.
Tak naprawdę miłośnikom jazzu tego zespołu przedstawiać nie trzeba, krakowskie Laboratorium to  bez wątpienia jeden z najpopularniejszych polskich zespołów jazzowych. Zespół wygrywając najpoważniejsze krajowe konkursy jazzowe (Wrocław, Lublin) doszedł do takiej pozycji, z jakiej mógł przełamać polskie przyzwyczajenie do tego kręgu nazw i nazwisk, które przez wiele lat były, na prawach wyłączności - kojarzone z polskim jazzem.
Na początku lat 90. grupa przestała istnieć, została jednak reaktywowana w 2007, występując na festiwalu United Europe Jazz Festival w Zakopanem. Rok później wystąpiła na kilku koncertach, w tym na Bielskiej Zadymce Jazzowej. Nowymi członkami zespołu zostali gitarzysta Marek Raduli i perkusista Grzegorz Grzyb.
Bilety na koncert w cenie 25 złotych rezerwować można osobiście w Ośrodku Kultury, lub pod numerem tel.: 61 28 35 904.

www.sok.srem.pl

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności