Logo Miasta Śrem

Koncert z okazji 200. rocznicy urodzin Stanisława Moniuszki

9 listopada 2019 r. w sali Muzeum Śremskiego, odbył się uroczysty koncert  z okazji 200. rocznicy urodzin Stanisława Moniuszki.
W uznaniu zasług wybitnego kompozytora, Sejm RP ustanowił rok 2019 Rokiem Stanisława Moniuszki. Dla uczczenia swego Patrona, Śremskie Stowarzyszenie Śpiewackie im. Stanisława Moniuszki z Dziecięcym Zespołem Wokalnym, pod dyrekcją Leszka Wawrzynowicza oraz Capella Canta Brass, zaprosili śremian na koncert do sali Muzeum Śremskiego. Patronat nad tym wydarzeniem objął burmistrz  Śremu  Adam Lewandowski a także starosta śremski Zenon Jahns.

W pierwszej części koncertu zaprezentowane zostały pieśni Stanisława Moniuszki z opery Halka i Śpiewnika domowego. Piotr Należyty, artysta operowy,  prowadził konferansjerkę oraz zaśpiewał pieśń Kum i kuma.

W drugiej części koncertu, publiczność usłyszała utwory patriotyczne oraz ludowe. Wyboru utworów oraz ich aranżacje na chór i zespół Capella Canta Brass, dokonał muzyk i dyrygent Leszek Wawrzynowicz.
 
Na zakończenie koncertu publiczność usłyszała wesołą, marszową piosenkę pt. Czeska polka. O dyrygowanie chórem poproszony został Jerzy Andrzejczak, długoletni dyrygent chóru.

Galeria zdjęć

Koncert z okazji 200. rocznicy urodzin Stanisława Moniuszki Koncert z okazji 200. rocznicy urodzin Stanisława Moniuszki Koncert z okazji 200. rocznicy urodzin Stanisława Moniuszki Koncert z okazji 200. rocznicy urodzin Stanisława Moniuszki Koncert z okazji 200. rocznicy urodzin Stanisława Moniuszki Koncert z okazji 200. rocznicy urodzin Stanisława Moniuszki Koncert z okazji 200. rocznicy urodzin Stanisława Moniuszki
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności