Logo Miasta Śrem

Konferencja prasowa o Zintegrowanych Inwestycjach Terytorialnych

Stowarzyszenie Metropolia Poznań w dniu 29 marca br. zaprosiło przedstawicieli mediów poznańskich na konferencję prasową w temacie „Zintegrowane Inwestycje Terytorialne szansą dla Metropolii Poznań”.
Na pytania dziennikarzy odpowiadali członkowie zarządu stowarzyszenia, w tym jego wiceprezes Adam Lewandowski Burmistrz Śremu.
 
Dyrektor Biura Stowarzyszenia Maciej Musiał zaprezentował 12 projektów, które sformułowano w Strategii ZIT Obszaru Funkcjonalnego Miasta Poznania. Źródłem ich finansowania będą środki w kwocie 196,6 mln euro, w tym 174,4 mln euro z EFRR oraz 22,2 mln euro z EFS.

Wybrane przez Stowarzyszenie projekty strategiczne określają kierunkowe działania, które w perspektywie 2020 roku powinny zapewnić większą spójność przestrzenną Poznania i otaczających gmin, a także przyczynić się do wzrostu gospodarczego, rozwoju infrastruktury, poprawy komunikacji, polepszenia usług społecznych i zdrowotnych. Podejmowane działania mają prowadzić do poprawy jakości życia mieszkańców metropolii, a w tym Śremu.      
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności