Logo Miasta Śrem

Konferencja w Kórniku

W dniach 1-2 października br. w Zamku w Kórniku odbyła się konferencja pt. Przemiany przestrzenne i funkcjonalne gminy położonej na obrzeżu wielkiego miasta. Wśród zaproszonych gości...

W dniach 1-2 października br. w Zamku w Kórniku odbyła się konferencja pt. Przemiany przestrzenne i funkcjonalne gminy położonej na obrzeżu wielkiego miasta. Wśród zaproszonych gości był m.in. Burmistrz Śremu Adam Lewandowski.
Podczas konferencji wygłoszono wiele ciekawych wykładów dot. przemian przestrzennych gmin powiatu poznańskiego oraz rozwoju przedsiębiorczości gmin. Burmistrz Gminy Kórnik Jerzy Lechnerowski przedstawił strategię rozwoju gminy Kórnik. Przedstawiciel Zarządu Senatu Berlina z kolei zaprezentował zasady współpracy Berlina z przyległymi gminami.
Śrem, zmierzający do aglomeracji poznańskiej, z pewnością skorzysta z doświadczeń innych gmin w bliskiej współpracy z miastami takimi jak Poznań czy Berlin. Nasza gmina, położona tak blisko wojewódzkiego miasta Wielkopolski, oferuje znakomite warunki do zamieszkania i prowadzenia biznesu.

obrazek

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności