Konkurs ekologiczny „Ratujmy klimat!”
Burmistrz Śremu ogłasza konkurs ekologiczny dla uczniów szkół podstawowych z terenu gminy Śrem.

Konkurs polega na wykonaniu pracy plastycznej lub napisaniu wiersza, opowiadania czy komiksu pod hasłem „Ratujmy klimat!”.
Zadaniem uczestników jest przedstawienie na papierze swoich pomysłów dotyczących proekologicznych działań na rzecz ochrony klimatu, przy wykorzystaniu obserwacji, doświadczeń lub informacji przekazanych przez nauczycieli, rodziców.
Problem globalnego ocieplenia jest jednym z największych wyzwań ludzkości. Ograniczenie emisji gazów cieplarnianych do atmosfery ze spalania paliw kopalnych, wykorzystanie odnawialnych źródeł energii, wdrażanie elektromobilności czy rozwój błękitno-zielonej infrastruktury – to tylko przykłady działań pozwalających na zahamowanie zmian klimatycznych. Apel klimatyczny z okazji Dnia Ziemi 2022 wystosowali naukowcy - link.
Termin zgłaszania prac upływa 20 maja 2022 r. Do każdej pracy należy dołączyć wypełniony formularz zgłoszeniowy.
Ogłoszenie wyników nastąpi 1 czerwca 2022 r. na stronie internetowej Urzędu Miejskiego w Śremie srem.pl oraz opcjonalnie na profilu społecznościowym Facebook.
Na laureatów konkursu czekają dyplomy oraz nagrody rzeczowe lub książkowe.
Serdecznie zachęcamy do udziału!
