Logo Miasta Śrem

Konkurs "Trójbój z Miłoszem"

Dnia 26 października br. w Szkole Podstawowej nr 4 w Śremie odbył się konkurs "TRÓJBÓJ Z MIŁOSZEM" dla uczniów klas V i VI szkół podstawowych. Organizatorami byli SP4 i Towarzystwo Miłośników Ziemi Śremskiej.
Dnia 26 października br. w Szkole Podstawowej nr 4 w Śremie odbył się konkurs "TRÓJBÓJ Z MIŁOSZEM" dla uczniów klas V i VI szkół podstawowych. Organizatorami byli SP4 i Towarzystwo Miłośników Ziemi Śremskiej. W konkursie udział wzięło pięć trzyosobowych zespołów z następujących szkół:
•    Szkoły Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Pyszącej
•    Szkoły Podstawowej im. Emilii Sczanieckiej w Konarzycach
•    Katolickiej Publicznej Szkoły Podstawowej im. Pawła II w Śremie
•    Szkoły Podstawowej nr 6 im. Braci Barskich w Śremie
•    Szkoły Podstawowej nr 4 im. Marii Konopnickiej w Śremie

Celem konkursu było przybliżenie sylwetki polskiego noblisty, zwrócenie uwagi na piękno otaczającego nas środowiska, zachęcenie do czytania poezji, propagowanie idei zdrowego współzawodnictwa i pracy w grupie. W programie konkursu były praca plastyczna do wybranego wiersza Miłosza, czytanie wylosowanego tekstu poetyckiego oraz krótki test ze znajomości sylwetki poety         

Jury  konkursowe stanowili:
-   Maria Biernat z Biblioteki Publicznej w Śremie
-   Jerzy Naskręt – prezes TMZŚ
-   Maria Peksa – skarbnik TMZŚ
-   Agnieszka Kubisiak z SP4


Wszystkich przybyłych uczniów, ich opiekunów, jury i organizatorów konkursu  powitała wicedyrektor SP4 w Śremie - Agnieszka Kubisiak. W tematykę obchodów Roku Miłosza zgromadzonych wprowadziła Maria Biernat, która krótko przedstawiła życie i twórczość poety oraz nawiązała do prowadzonego przez bibliotekę projektu „Otwieramy drzwi dla Miłosza”. Konkurs przeprowadziły Wiesława Grobelna i Małgorzata Paś.
Konkurs rozpoczął się czytaniem wybranej poezji Miłosza. Każda ze szkół wylosowała wiersz, który zaprezentował przedstawiciel drużyny. Jury oceniło ilustracje, które przed konkursem zostały wystawione na sztalugach. Ostatnią częścią trójboju był krótki test dotyczący życia i twórczości poety.

Wyniki:

I m. – zespół z SP  w Konarzycach – Katarzyna Kaźmierczak, Aleksandra Kowalska i Wioleta Nowak pod opieką Anny Sosnowskiej
II m. – zespół Katolickiej Publicznej Szkoły Podstawowej ze Śremu – Aleksandra Chmielewska, Monika Mizera i Daria Sulejewska pod opieką Katarzyny Stachowskiej-Mendyka i Iwony Tomaszewskiej
III m. – zespół z SP4 w Śremie – Paulina Chrzanowska, Anna Dogondke i Agnieszka Młynarz, które  przygotowała Sylwia Mrozek

Uczniów ze szkoły w Pyszącej: Karolinę Cubal, Julitę Jędrzejczak i Agatę Pawelczyk przygotowała Irena Pajzert, uczniów z SP6: Bartosza Hołubowskiego, Olgę Łabutko i Julię Paterczyk – Julita Walkiewicz.

Wszyscy  otrzymali  dyplomy,  podziękowania oraz nagrody, które wręczył prezes TMZŚ Jerzy Naskręt. Upominki przekazali: Urząd Miejski w Śremie, Aptekę „Profilaktyka”, SP4 i TMZŚ (segregatory, smycze, książki, kubki, kosmetyczki, długopisy, bierki).








 

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności