Logo Miasta Śrem

Lato 2009 - Oferta programowa dla dzieci i młodzieży

Wzorem lat ubiegłych w gminie Śrem w okresie wakacji letnich podjętych zostanie wiele inicjatyw, skierowanych do dzieci i młodzieży. Działania te będą obejmowały takie obszary jak: edukacja, kultura, sport, turystyka.
Gmina Śrem wspólnie ze szkołami podstawowymi, gimnazjami, instytucjami kultury, spółką Śremski Sport oraz organizacjami pozarządowymi, Spółdzielnią Mieszkaniową rozpocznie działania od pierwszych dni wakacji. Oferta programowa dla dzieci i młodzieży:











Szkoła Podstawowa Nr 1 w Śremie
- Zajęcia sportowe, gry i zabawy dla dzieci w sali gimnastycznej oraz na boisku szkoły. Zajęcia odbywać się będą dwa razy w tygodniu przez miesiąc lipiec i sierpień.


Szkoła Podstawowa Nr 4 w Śremie
Ze względu na prace termomodernizacyjne placówki w okresie wakacji letnich przez cały okres wakacji czynny będzie jedynie kort tenisowy :
od poniedziałku do piątku w godzinach od 10.00 – 13.00 oraz od 17.00 do 20.00, natomiast w soboty i niedziele w godzinach od 15.00 do 20.00


Szkoła Podstawowa Nr 6 w Śremie
- kolonia letnia w szkole dla 45 dzieci w terminie od 22 do 27 czerwca
 

Szkoła Podstawowa w Bodzyniewie
- biwaki, wycieczki, zajęcia rekreacyjne


Szkoła Podstawowa w Krzyżanowie
- zajęcia rekreacyjno-sportowe dla dzieci obwodu szkolnego oraz absolwentów aktualnie uczęszczających do Gimnazjum w Manieczkach /od 01.07.2009 do 31.08.2009r. w godzinach od 9.00 do 16.00/ 
- wycieczka edukacyjna dla 50 dzieci do Parku rekreacyjnego „Nenufar Kościan” / W pierwszym tygodniu wakacji, w miesiącu czerwcu, w ramach  środków finansowych z Rady Rodziców/ 
- zajęcia pt „wakacje z angielskim” /lipiec i sierpień/ - zajęcia w formie zabawy utrwalające poznaną wiedzę z tego przedmiotu w trakcie minionych zajęć szkolnych;
 
 
Szkoła Podstawowa w Pyszącej
- 8 godzinne zajęcia opiekuńczo – wychowawcze w świetlicy wiejskiej we wsi Binkowo - od 1 do 31 sierpnia


Szkoła Podstawowa w Wyrzece
- zajęcia opiekuńczo - wychowawcze w budynku szkoły. Dzieci uczestniczące w zajęcia będą mogły korzystać z pracowni komputerowej, zorganizowane będą konkursy tematyczne, wycieczki rowerowe, dyskoteki

Zespół Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Zbrudzewie
- wycieczki rowerowe w ramach akcji „Roweriada” w atrakcyjne miejsca wokół Śremu.
- czterodniowa wycieczka do Warszawy /druga połowa sierpnia/  
- zajęcia w sali komputerowej w ramach projektu wioska internetowa.
- zajęcia sportowe dla uczniów klas starszych
- zajęcia rekreacyjno – krajoznawcze dla uczniów klas młodszych i oddziałów przedszkolnych;


Zespół Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Dąbrowie
- wycieczka rowerowa (Cichowo, Zaniemyśl), rajd pieszy po okolicy, biwak, wyjazd nad jezioro w Śremie oraz do Zaniemyśla, nocleg w szkole wraz z ogniskiem i dyskoteką;
- wycieczka całodniowa do Poznania i Wrocławia, wyjazd na basen, wyjazd do kina.

 
Gimnazjum Nr 1 w Śremie
- zajęcia w ramach projektu Szkoła Wielkopolska 2009. Zajęcia odbywać się będą podczas wakacji w pracowniach informatycznych szkoły.


Gimnazjum Nr 2 w Śremie
- zajęcia sportowo - rekreacyjne w Sali BAZAR /3 razy w tygodniu/


Towarzystwo Pomocy Potrzebującym im. Brata Alberta Nadzieja
- wypoczynek letni dla 45 osób w Stanicy Harcerskiej w Pogorzelicy w terminie od 18 – 27 lipca 2009 roku
- wypoczynek dla 40 osób w terminie od 20 – 27 sierpnia 2009 roku w Ośrodku Kolonijno – Wypoczynkowym SKAUT w Ustce


Fundacja na Rzecz Rewaloryzacji Miasta Śrem
– półkolonie dla 25 dzieci w tym 12 niepełnosprawnych w świetlicy OAZA w miejscowości Psarskie w terminie od 13 do 24 lipca 2009r.


Związek Harcerstwa Polskiego Komenda Hufca w Śremie
– obóz harcerski dla grupy 80 dzieci w stancy harcerskiej w Pogorzelicy w terminie od 5 do 19 lipca 2009 roku.


Klub Relax Spółdzielni Mieszkaniowej w Śremie
- czterodniowa wycieczka do Rewala dla grupy 45 dzieci z gminy Śrem. Podczas wycieczki dzieci będą mogły m.in. zwiedzić Kołobrzeg, Trzęsacz, Pobierowo, zobaczyć latarnię morską.


Pliki do pobrania:

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności