Logo Miasta Śrem

Laureaci nagrody Dobosza w Śremie

W miniony piątek 21 września br. w Śremie odbyła się niecodzienna uroczystość - spotkanie laureatów nagrody przyznawanej przez Towarzystwo Pamięci Powstania Wielkopolskiego -...

obrazekW miniony piątek 21 września br. w Śremie odbyła się niecodzienna uroczystość - spotkanie  laureatów nagrody przyznawanej przez Towarzystwo Pamięci Powstania Wielkopolskiego - „Dobosz Powstania Wielkopolskiego 1918-1919. Współorganizatorem imprezy było Towarzystwo Miłośników Ziemi Śremskiej. Nagroda Dobosza Powstania Wielkopolskiego przyznawana jest od wielu lat osobom i instytucjom, które w sposób szczególny wyróżniły się w upamiętnianiu Powstania Wielkopolskiego, sama zaś statuetka odlewana jest w śremskiej Odlewni.

Do Śremu w słoneczny piękny dzień zjechali wybitni historycy, literaci, artyści plastycy oraz  muzealnicy, którzy swoją pracą przyczynili się do utrwalania tradycji Powstania Wielkopolskiego. Przybyłych gości przywitał w ratuszu Pan Adam Lewandowski Burmistrz Śremu. Następnie w Klubie Garnizonowym odbyło się seminarium poświęcone potrzebie przekazywania wiedzy o Powstaniu Wielkopolskim kolejnym pokoleniom. Następnym punktem imprezy był program artystyczny przygotowany przez młodzież Liceum Ogólnokształcącego w Śremie, zapalenie zniczy pod pomnikiem Dobosza w Parku Miejskim im. Powstańców Wielkopolskich oraz posadzenie pamiątkowego dębu. W dalszej części goście zostali zaproszeni przez dowódcę śremskiej jednostki wojskowej do odwiedzenia Sali Tradycji po czym udali się na uroczysty obiad.

obrazek


obrazek

obrazek

obrazek

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności