Laury Śremskiej Kultury za rok 2009 wręczone
Dnia 19 lutego br. Śremski Ośrodek Kultury już po raz drugi zorganizował Galę Mecenatu Śremskiej Kultury, podczas której wręczono okolicznościowe podziękowania.
1. Pan Paweł Fabisiak - Prezes Spółdzielczego Banku Ludowego
2. Pan Grzegorz Chabura - Prezes REHAU Sp. z o.o.
3. Państwo Anna i Piotr Śledź
4. Pan Filip Celiński i Hotel "Metropol".
Wśród firm i instytucji, które na co dzień współpracują ze Śremskim Ośrodkiem Kultury są też takie, które szczególnie w 2009 roku wsparły działania w zakresie kultury.
Laury otrzymali:1. Pan Paweł Fabisiak - Prezes Spółdzielczego Banku Ludowego
2. Pan Grzegorz Chabura - Prezes REHAU Sp. z o.o.
3. Państwo Anna i Piotr Śledź
4. Pan Filip Celiński i Hotel "Metropol".
Gali towarzyszyła wystawa fotografii "CIAŁO I RUCH" autorstwa Katarzyny Madziała z Kalisza, która zajmuje się fotografią kreacyjną, portretową i reklamową. Fotografie pochodziły ze spektakli Teatrów Tańca, w większości były to kreacje Izabeli Chlewińskiej i Teatru Tańca "ALTER".
Doskonałym uzupełnieniem wystawy była rzeźba- "MACHINA ŻYCIA" autorstwa Agaty Jankowiak - studentki poznańskiej Akademii Sztuk Pięknych na wydziale rzeźby. Wkrótce powstaną kolejne dzieła śremianki, a jesienią tego roku zaistnieją w Muzeum Śremskim.
Ponadto wieczór uatrakcyjniły spektakle teatralne- "Trzcina" wg. choreografii sztukmistrza Tomasza Wierzgacza w wykonaniu Anny Wytych-Wierzgacz i Jacka Owczarka oraz "Meandrująca rzeka" w wykonaniu tancerzy Pracowni Tańca Fizycznego przy Akademii Muzycznej w Łodzi, w choreografii Jacka Owczarka.
Spektakle ujęły widzów wyszukanymi środkami wyrazu scenicznego, nowymi układami przestrzennymi w materii scenicznej. Dopełnieniem wieczoru był poczęstunek dla gości przygotowany przez Państwa Wiśniewskich z Gajówki.
Doskonałym uzupełnieniem wystawy była rzeźba- "MACHINA ŻYCIA" autorstwa Agaty Jankowiak - studentki poznańskiej Akademii Sztuk Pięknych na wydziale rzeźby. Wkrótce powstaną kolejne dzieła śremianki, a jesienią tego roku zaistnieją w Muzeum Śremskim.
Ponadto wieczór uatrakcyjniły spektakle teatralne- "Trzcina" wg. choreografii sztukmistrza Tomasza Wierzgacza w wykonaniu Anny Wytych-Wierzgacz i Jacka Owczarka oraz "Meandrująca rzeka" w wykonaniu tancerzy Pracowni Tańca Fizycznego przy Akademii Muzycznej w Łodzi, w choreografii Jacka Owczarka.
Spektakle ujęły widzów wyszukanymi środkami wyrazu scenicznego, nowymi układami przestrzennymi w materii scenicznej. Dopełnieniem wieczoru był poczęstunek dla gości przygotowany przez Państwa Wiśniewskich z Gajówki.




