Logo Miasta Śrem

Majówka śremskich seniorów "zjawiskowo"

Dnia 19 maja br. gmina Śrem wraz z partnerami organizuje DZIEŃ DOBRYCH UCZYNKÓW. W ramach akcji podejmowane są różne inicjatywy promujące wzorcowe postawy obywatelskie i społeczne oraz wolontariat. W tym roku Ośrodek Pomocy Społecznej podjął się realizacji przedsięwzięcia związanego ze wsparciem śremskich seniorów i osób niepełnosprawnych.
Dnia 19 maja br. gmina Śrem wraz z partnerami organizuje
 
DZIEŃ DOBRYCH UCZYNKÓW.

W ramach akcji podejmowane są różne inicjatywy promujące wzorcowe postawy obywatelskie i społeczne oraz wolontariat. W tym roku Ośrodek Pomocy Społecznej podjął się realizacji przedsięwzięcia związanego ze wsparciem śremskich seniorów i osób niepełnosprawnych.
Należy wspomnieć, że partnerami projektu są Pion Edukacji i Usług Społecznych Urzędu Miejskiego w Śremie, Zespół Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Nochowie, Śremski Ośrodek Kultury, Biblioteka Publiczna, spółka Śremski Sport, Lokalne Centrum Wolontariatu oraz młodzież z Liceum Ogólnokształcącego.
Uczestnicy spotkania będą mogli wziąć udział w swobodnej rozmowie, podzielą się wiedzą, a także wymienią osobiste doświadczenia. Tego dnia będzie można nawiązać nowe, owocne znajomości i utrwalić więzi już istniejące. Projekt ten będzie okazją do przedstawienia swoich pasji, a także pochwalenia wiedzą o tradycjach wyróżniających gminę Śrem.
Zorganizowanie śremskiej majówki to prosty pomysł, który stanowi remedium na bardziej złożony problem - czyli samotność osób starszych, niepełnosprawnych oraz ich izolacja, która może doprowadzić do wykluczenia  z życia społecznego, a w rezultacie do depresji i poważnych zaburzeń zdrowotnych.
Serdecznie zapraszamy osoby starsze, niepełnosprawne, które borykają się z problemami ubóstwa, osamotnienia, marginalizacji. 
 
     Szczegółowe informacje
można uzyskać pod numerem telefonu 061 28 39 997
u Koordynatora Projektu pani Joanny Regulskiej.

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności