Logo Miasta Śrem

Misja samorządowo – gospodarcza do Turcji

Burmistrz Śremu Adam Lewandowski wraz z włodarzami gmin Powiatu Śremskiego Henrykiem Litka, Teofilem Marciniakiem, Marianem Flaczyńskim oraz Starostą Śremskim Tadeuszem Waczyńskim i Dyrektorem Biura Stowarzyszenia UGRŚ – ŚOWMP Moniką Bulińską w dniach 20 – 26 kwietnia br. przebywali w rejonach tureckiej Antalyi. Z inicjatywą nawiązania współpracy wyszły tam właśnie zlokalizowane tureckie miejscowości.
Burmistrz Śremu Adam Lewandowski wraz z włodarzami gmin Powiatu Śremskiego Henrykiem Litka, Teofilem Marciniakiem, Marianem Flaczyńskim oraz Starostą Śremskim Tadeuszem Waczyńskim i Dyrektorem Biura Stowarzyszenia UGRŚ – ŚOWMP Moniką Bulińską w dniach 20 – 26 kwietnia br. przebywali w rejonach tureckiej Antalyi. Z inicjatywą nawiązania współpracy wyszły tam właśnie zlokalizowane tureckie miejscowości. Turcja dysponuje bardzo dużym potencjałem gospodarczym i inwestycyjnym. 
Celem wizyty było w szczególności nawiązanie współpracy samorządowo – gospodarczej poprzez wymianę informacji i doświadczeń w zakresie możliwości prowadzenia inwestycji i kooperacji gospodarczej firm obu regionów. Gości oczekiwano m.in. w urzędzie miasta Aksu, które liczy 90 tys. mieszkańców i posiada duży port lotniczy.
Delegacja regionu Śremskiego spotkała się tam z licznymi przedsiębiorcami, w tym właścicielami sieci hoteli. Zwieńczeniem tej wizyty było podpisanie listu intencyjnego o współpracy pomiędzy Śremem a Aksu. Wole współpracy z innymi miejscowościami w regionie podpisały Dolsk, Książ i Brodnica z Demre, Döşemealti, Kadryie.  Są to niezwykle silnie rozwinięte turystycznie i gospodarczo obszary Turcji, posiadające instytucje wspierające biznes.

















List intencyjny o współpracy pomiędzy Śremem a Aksu

 
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności