Logo Miasta Śrem

Mistrzowie ortografii szkół podstawowych wyłonieni

Wspierając rozwój uczniów zdolnych w rozwijaniu i poszerzaniu własnych kompetencji dnia 26 lutego w Szkole Podstawowej nr 1 w Śremie odbył się Gminny Konkurs Ortograficzny pod patronatem Burmistrza Śremu.
Gminny-Konk-Ort-foto3.jpg
Do rywalizacji w zakresie poprawności zapisu przystąpiło 31 uczniów z klas IV - VIII ośmiu szkół naszej gminy. Dyktando opracowane przez nauczycieli koordynujących ten konkurs nie było łatwe, a najtrudniejsze okazały się wyrazy: hażanin, chandra, rześki czy czteroipółletni.

Lista mistrzów ortografii w gminie Śrem

W kategorii klas IV-V:
I miejsce: Lena Bartkowiak SP4
II miejsce: Helena Jurga SP4
III miejsce: Zofia Broniarz SP6
Wyróżnieni: Zofia Trzmielewska z Nochowa oraz Ernest Mazurek z SP1

W kategorii klas VI - VIII:
I miejsce: Kornelia Skrobich SP6
II miejsce: Patryk Geltz SP1
III miejsce: Julia Adamska SP4
Wyróżnieni: Klara Paterczyk z SP6 oraz Julia Grabowska z SP Zbrudzewo.
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności