Modernizacja deptaka przy ul. Chłapowskiego
Urząd Miejski w Śremie przystępuje do realizacji przebudowy najczęściej uczęszczanego przez śremian deptaka pomiędzy ulicami Chłapowskiego i Grunwaldzką. Prace związane z modernizacją ciągu pieszego mają się zakończyć do 31 maja 2011 r.
Dotychczasowa monotonna asfaltowa nawierzchnia zostanie zastąpiona ciekawą kompozycją, ułożoną z różnych wzorów kostek betonowych. W miejscu obecnej roślinności zostaną nasadzone nowe drzewa ozdobne. Cały łącznik zostanie oświetlony oryginalnymi lampami, a wzdłuż chodnika zostaną zamontowane ławki parkowe oraz kosze na śmieci. Odnowiony deptak zostanie włączony do sieci monitoringu miejskiego.
Na wykonanie przebudowy łącznika w budżecie gminy Śrem zostały zabezpieczone środki w kwocie 800 tys. zł., jednak ostateczna wartość będzie znana po zakończeniu trwającego postępowania przetargowego.

Dotychczasowa monotonna asfaltowa nawierzchnia zostanie zastąpiona ciekawą kompozycją, ułożoną z różnych wzorów kostek betonowych. W miejscu obecnej roślinności zostaną nasadzone nowe drzewa ozdobne. Cały łącznik zostanie oświetlony oryginalnymi lampami, a wzdłuż chodnika zostaną zamontowane ławki parkowe oraz kosze na śmieci. Odnowiony deptak zostanie włączony do sieci monitoringu miejskiego.
Na wykonanie przebudowy łącznika w budżecie gminy Śrem zostały zabezpieczone środki w kwocie 800 tys. zł., jednak ostateczna wartość będzie znana po zakończeniu trwającego postępowania przetargowego.

