Logo Miasta Śrem

"Narkotyki? To mnie nie kręci!" - edycja 2021

Gmina Śrem po raz dwunasty włączyła się ogólnopolską kampanię „Narkotyki? To mnie nie kręci!”. Kampania przeznaczona jest dla klas  klas VII i VIII szkół podstawowych oraz ich rodziców.
Kampania opiera się na strategii informacyjnej w ramach szeroko rozumianej profilaktyki, której celem jest dostarczenie rzetelnych i adekwatnych informacji na temat skutków zachowań ryzykownych i umożliwienie dokonywania racjonalnych wyborów. U podstaw strategii leży przekonanie, że ludzie, zwłaszcza młodzi, zachowują się ryzykownie, ponieważ zbyt mało wiedzą o mechanizmach i następstwach takich zachowań. Drugą wykorzystywaną strategią jest strategia edukacyjna mająca pomóc w rozwijaniu ważnych umiejętności psychologicznych i społecznych. Opiera się na przekonaniu, że ludzie, nawet dysponujący odpowiednią wiedzą, podejmują zachowania ryzykowne z powodu braku umiejętności niezbędnych w życiu społecznym.

Kampania ma także na celu dostarczenie informacji o:
  • skali zjawiska używania narkotyków i nowych substancji psychoaktywnych przez młodzież w Polsce
  • potencjalnych skutkach tych zachowań
  • konsekwencjach zdrowotnych, prawnych i społecznych zażywania narkotyków
ulotka-narkotyki.jpg
 
 
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności