Logo Miasta Śrem

Nowa siłownia zewnętrzna w Nochowie

Mieszkańcy gminy Śrem, a zwłaszcza okolic Nochowa mogą korzystać już z czwartej siłowni zewnętrznej wybudowanej na terenie gminy. Siłownia wyposażona jest w sześć stanowisk.
 
Mieszkańcy gminy Śrem, a zwłaszcza okolic Nochowa mogą korzystać już z czwartej siłowni zewnętrznej wybudowanej na terenie gminy. Pomysł budowy siłowni zewnętrznej powstał podczas spotkania mieszkańców Nochowa z Burmistrzem Śremu Adamem Lewandowskim we wrześniu 2013 r. tuż przed składaniem wniosków o przyznanie środków z funduszu sołeckiego. W efekcie 5 maja br. odbyło się otwarcie siłowni, którego dokonał Naczelnik Pionu Rolnictwa i Gospodarki Komunalnej Urzędu Miejskiego w Śremie Robert Mielcarek, sołtys wsi Nochowo Maria Żakowska oraz dyrektor Zespołu Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Nochowie Anna Wolarczyk. 
Urządzenia do ćwiczeń na świeżym powietrzu, wybudowano w pobliżu boiska przy szkole w Nochowie. 
 
Siłownia zewnętrzna wyposażona jest w sześć stanowisk:
biegacz wolnostojący,
orbitrek wolnostojący,
drabinka + podciąg nóg,
twister + wahadło,
prasa nożna + wioślarz,
wyciąg górny + wyciskanie.
 
Każde urządzenie zawiera regulamin użytkowania, aby ćwiczący, mogli wybrać odpowiedni dla siebie rodzaj treningu. Zamontowano też ławki oraz stojak na rowery. 
 
Inwestycja kosztowała prawie 50 tys. złotych,  z czego 14,8 tys. zł pochodziło z funduszu sołeckiego Nochowa. 




 
 
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności