Logo Miasta Śrem

Nowe lokum Filii Biblioteki w Pyszącej

Filia Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy w Pyszącej przeniesiona została do nowego lokum i z dniem 12 października 2011 r. rozpoczęła działalność w pomieszczeniu sali wiejskiej przy ul. Długiej 8.
W symbolicznym otwarciu filii udział wziął Burmistrz Śremu Adam Lewandowski, Naczelnik Pionu Edukacji i Usług Społecznych Barabara Jabłońska, sołtys wsi Pysząca Artur Śniegocki wraz z członkami Rady Sołeckiej, dyrektor Szkoły Podstawowej w Pyszącej Jolanta Pajsert oraz dyrektor śremskiej biblioteki Jerzy Kondras z pracownikami biblioteki. Placówka czynna będzie we wtorki i czwartki w godz. 15:30-18:30 oraz środy od 8:30 do 15:00.

W ramach Programu Rozwoju Bibliotek do filii w Pyszącej, z chwilą uruchomienia łącza internetowego (pierwsza połowa listopada), przekazany zostanie następujący sprzęt: dwa zestawy komputerowe (z monitorami, głośnikami, słuchawkami i kamerą internetową), urządzenie wielofunkcyjne (skaner, drukarka, fax) oraz aparat cyfrowy. Mamy nadzieję, że lepsze warunki lokalowe, wyposażenie sprzętowe i dobra współpraca z Radą Sołecką, Szkołą Podstawową w Pyszącej i z mieszkańcami wsi przyczynią się do wzrostu czytelnictwa oraz rozwoju życia kulturalnego.

Warto dodać, że wieś Pysząca ma swoją stronę internetową www.pyszaca.srem.pl, do odwiedzania której serdecznie zapraszamy.







powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności