Logo Miasta Śrem

Nowy ambulans w śremskim szpitalu z programu Metropolii Poznań

Pod koniec 2020 roku Metropolia Poznań zaczęła przygotowywać projekt wsparcia finansowego szpitali, przede wszystkim z powodu intensywnych działań podejmowanych na rzecz walki z pandemią.

 

Samorządy stowarzyszone w Metropolii Poznań zdecydowały o przekazaniu szpitalom ponad 13 mln zł na zakup sprzętu i środków do walki z Covid-19. W marcu 2021 roku podpisano porozumienia o partnerstwie ze szpitalami i samorządami.

Sprzęt medyczny trafia do 7 szpitali na terenie Metropolii. Staraniem Burmistrza Śremu Adama Lewandowskiego wśród wskazanych szpitali znalazł się również Szpital Powiatowy im. Tadeusza Malińskiego sp. z o.o. w Śremie. Wynegocjowane wsparcie to kwota 1,8 mln zł. Ponadto gmina Śrem przekazała wkład własny w wysokości 100 000 zł.

Śremski szpital przeznaczył tę kwotę na aparat RTG (1,4 mln zł) oraz ambulans typu C (400 tys. zł).
31 maja br. Szpital odebrał ambulans. 1 czerwca karetka rozpoczyna zwyczajne funkcjonowanie, co z pewnością wpłynie na poprawę jakości usług oferowanych przez Szpital w Śremie.
 
20220601_100657.jpg
 
Na koniec sierpnia planowana jest finalizacja zamówienia na aparat rentegnowski.
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności