Logo Miasta Śrem

Obozowe lato śremskich zuchów i harcerzy

Śremska brać harcerska spędziła 15 dni na obozie o nazwie „Pod namiotem słońca” w Pogorzelicy.

Śremska brać harcerska spędziła 15 dni na obozie o nazwie „Pod namiotem słońca” w Pogorzelicy. W obozie wzięło udział 24 zuchów, 65 harcerzy, 14 osób kadry wychowawczej i gospodarczej oraz 17 harcerzy z polskiej Drużyny Harcerskiej „Ścieżka” działającej we Francji. 
Dzieci kąpały się w morzu, pojechały do Osady „Dziki Zachód” w Zieleniewie, zwiedzały nadmorskie tereny, brały udział w ogniskach, konkursach, zabawach ruchowych, zajęciach integracyjnych. Odbyły się również dni „indiańskie”. Obozowicze wykonali stroje i ozdoby indiańskie, poznali tańce i piosenki. W indiańskiej oprawie odbyły się obozowe „otrzęsiny”, czyli tradycyjny chrzest uczestniczących po raz pierwszy w obozie. Harcerski program obozu zawierał elementy profilaktyki uzależnień. 
Harcerze wypełniali obozowe obowiązki, pełnili całodobową służbę wartowniczą, pomagali w pracach kuchennych. Uczestnicy i kadra instruktorska wymienili się doświadczeniami z harcerskiej działalności w warunkach  polskich i francuskich.
Dla organizatorów i kadry obozu najważniejsze było bezpieczeństwo i zadowolenie uczestników, osiągnięcie założonych celów wychowawczych i satysfakcja z kolejnego obozu.






 
 
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności