Logo Miasta Śrem

Piknik w barwach biało-czerwonych

Od 2004 roku w dniu 2 maja w Polsce obchodzimy Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Z tej okazji w niedzielę na śremskim rynku odbył się festyn rodzinny. Imprezę rozpoczął przemarsz kompanii reprezentacyjnej 6 Batalionu Sił Powietrznych oraz uroczyste wciągnięcie flagi państwowej na maszt.

 

Następnie Burmistrz Śremu Adam Lewandowski w swoim wystąpieniu przypomniał zgromadzonym śremianom o znaczeniu barw narodowych. Samorządowcy oraz przedstawiciele służb mundurowych mieszkańcom rozdali tysiące białoczerwonych flag.
Na przybyłych mieszkańców czekało wiele atrakcji i konkurencji przygotowanych przez Śremski Ośrodek Kultury. Natomiast aktorzy działającego przy ŚOK Teatru OFF [SIC] zorganizowali radosny happening w kolorach biało czerwonych.
 








 

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności