Logo Miasta Śrem

Pod patronatem Rady Programu "Bezpieczne Miasto"

W dniu 16 maja 2013 r. w Szkole Podstawowej nr 6 zakończyła się VI edycja programu profilaktycznego „Bezpieczny Tydzień”, który skierowany jest do całej szkolnej społeczności.
W dniu 16 maja 2013 r. w Szkole Podstawowej nr 6 zakończyła się VI edycja programu profilaktycznego „Bezpieczny Tydzień”, który skierowany jest do całej szkolnej społeczności. Partnerami programu są śremskie służby mundurowe: Komenda Powiatowa Policji, Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej oraz Straż Miejska.

Uczniowie „szóstki” podnosili swoje kompetencje uczestnicząc w spotkaniach ze specjalistami, turniejach wiedzy i konkursach. Wiodącymi tematami były:
  • „Profilaktyka zachowań ryzykownych”,
  • „Edukacja i profilaktyka pożarowa”, 
  • „Bezpieczeństwo w sieci”,
  • „Bezpieczne uczestnictwo w ruchu drogowym”
  • „Pierwsza pomoc przedmedyczna”,
  • „Bezpieczne zachowania wobec psa”,
  • konkurs plastyczny „Ludziom na ratunek”
Wiedzę i umiejętności przekazywali uczniom m.in.: nadkom. E. Kasińska, dzielnicowy  T. Kolański, sierż. Sebastian Tasiemski z psem Cywilem z KPP w Śremie i weterynarz J. Janiak z mastifem holenderskim. W temacie bezpieczeństwa w ruchu drogowym współpracowała M. Migacz ze Straży Miejskiej. Tematykę pożarniczą wsparł swoją wiedzą S. Drozd komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Śremie.






 
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności