Logo Miasta Śrem

Podsumowanie projektu Zgrana paka na szlaku ziemniaka

6 października 2008r. na terenie Szkoły Podstawowej w Krzyżanowie odbyło się zakończenie i podsumowanie zadań wynikających z realizacji projektu współfinansowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Zgrana paka na szlaku ziemniaka”.

6 października 2008r. na terenie Szkoły Podstawowej w Krzyżanowie odbyło się  zakończenie i podsumowanie zadań wynikających z realizacji projektu  współfinansowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Zgrana paka na szlaku ziemniaka”. 

W uroczystości wzięli udział wszyscy uczniowie placówki, oraz zaproszeni goście –przedstawiciele Rady Rodziców, oraz sołtysi wsi należących do obwodu szkoły. To dzięki ich zaangażowaniu i współpracy wszystkie zadania projektu zostały zrealizowane i pozostaną na długo we wspomnieniach.

W ramach projektu uczniowie zwiedzali Wielkopolskę – Lednicę, Soplicowo, klasztor Ojców Benedyktynów w Lubiniu, uczestniczyli w zajęciach na terenie Muzeum Rolnictwa i Przemysłu Rolnego w Szreniawie. Pracownicy i uczniowie szkoły aktywnie włączyli się do współorganizowania dożynek parafialnych w Błociszewie.

Projekt obejmował okres wzrostu ziemniaka: od bulwy- do pyry. Dzieci  samodzielnie przygotowały grunt, sadziły ziemniaki, doglądały upraw, by wreszcie wziąć udział w wykopkach i poniedziałkowym, podsumowującym święcie pieczonego ziemniaka. Podczas uroczystości zorganizowana była wystawa prac, poczęstunek kiełbasą z grilla i oczywiście pieczenie ziemniaków. Zadowoleni uczestnicy wspólnie odśpiewali „Odę do pyry” (słowa Juliusz Kubel).

Zrealizowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
 



 



 

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności