Logo Miasta Śrem

Polski Dzień Walki z Rakiem Piersi

​Październik jest miesiącem świadomości profilaktyki raka piersi. 17 października obchodzony jest Polski Dzień Walki z Rakiem Piersi. Z inicjatywy Towarzystwa Śremskich Amazonek ratusz w Śremie zostanie symbolicznie oświetlony na różowo. 
Rak piersi jest najczęściej występującym nowotworem złośliwym kobiet, co dotyczy krajów rozwiniętych i rozwijających się. Wśród wszystkich chorób nowotworowych jest drugą, po raku płuca, przyczyną umieralności kobiet w Polsce.
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności