Logo Miasta Śrem

Ponad 3000 nowych roślin w Parku Powstańców Wlkp.

Rozpoczęły się prace związane przygotowaniem terenu pod nowe nasadzenia drzew, krzewów i bylin na terenie Parku Miejskiego im. Powstańców Wielkopolskich w Śremie. 

Projekt przewiduje dostawę i posadzenie:

  • 39 drzew (klony, lipy, świerki, sosny, jabłonie i wiśnie ozdobne),
  • 1435 krzewów (tawuły, derenie, śnieguliczki i inne),
  • 1285 bylin i roślin okrywowych (liliowce, barwinki, bluszcze),
  • 324 krzewów róż,
  • dostawa kory sosnowej do ściółkowania posadzonych roślin, organizacja, transport i posadzenie roślin wraz z wcześniejszym usunięciem darni i przygotowaniem podłoża oraz wyściółkowaniem po posadzeniu a także opalikowaniem drzew.

Do nasadzeń zastosowane będą głównie gatunki rodzime, dostosowane do występujących w parku specyficznych warunków gruntowo – wodnych i nawiązujące do wcześniejszych założeń parkowych.


Prace realizowane będą w południowo – zachodniej części parku: wokół fontanny i na terenie Śremskiego Zoo – zgodnie z opracowaną wcześniej i zatwierdzoną przez Wielkopolskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w Poznaniu koncepcją.

Nasadzenia drzew, krzewów i bylin w ramach rewaloryzacji części Miejskiego Parku im. Powstańców Wielkopolskich w Śremie, w strefie ochrony konserwatorskiej historycznego układu urbanistycznego miasta dzięki wsparciu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu

nasadzenia

park projekt

 

Prace realizuje firma Ogrody Grzywaczyk Pracownia Kształtowania Krajobrazu.

#zielonysrem

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności